Українці оцінили перший рік президентства Зеленського — опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість вважають, що президент впорався "не погано і не добре".

Загалом 37% опитаних оцінили діяльність Володимира Зеленського протягом першого року перебування при владі "добре" або "дуже добре". Відносна більшість, 34% опитаних, оцінили діяльність на "3" ("не погано і не добре"), а 28% — "досить погано" або "дуже погано".

Про це йдеться в дослідження Центру Разумкова від 24 до 29 квітня.

Частка респондентів, які вважають нову владу ліпшою за попередню, становить 38%. Ще приблизно стільки ж (39%) вважають, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої, а 16% — що вона гірша за попередню. Абсолютна більшість респондентів (63%) вважають, що влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це поки що переважно не вдається зробити. 25% опитаних вважають, що влада лише "імітує зусилля", і лише 9% відзначають вдалі дії влади.

У квітні частка тих, хто дотримується думки, що Президент захищає загальнонаціональні інтереси, становила 50%, а тих, хто до дотримується думки, що він захищає власні інтереси та інтереси свого політичного оточення — 33%.

Відносна більшість опитаних (42%) зазначають, що загальна ситуація в країні за останній рік погіршилася, 33% вважають, що вона не змінилася, а 15% — що вона поліпшилася. Серед різних сфер суспільного життя респонденти найчастіше констатують погіршення ситуації у рівні цін і тарифів (57%) та в економічному становищі країни (50%). В інших сферах абсолютна чи відносна більшість респондентів вказують на відсутність істотних змін протягом останнього року.

Оцінюючи виконання Зеленським передвиборчих обіцянок, стосовно більшості тих обіцянок, виконання яких пропонувалося оцінити респондентам, найчастіше (більшість або відносна більшість) зазначають, що вони зовсім не виконані. Так:

 •  71,5% вважають, що зовсім не виконана обіцянка відсторонення олігархів від впливу на політику,
 • 70% — створення нових робочих місць,
 • 63% — встановлення миру на Сході Україні,
 • 62% — боротьби з корупцією,
 • 62% — запровадження реального народовладдя (у тому числі через референдуми),
 • 56% — зниження комунальних тарифів,
 • 54% — детінізації економіки, легалізації доходів,
 • 53% — підвищення пенсій,
 • 50% — забезпечення лікарень і шкіл фінансуванням і сучасним обладнанням,
 • 47% — підвищення зарплат педагогів та медиків,
 • 46% — недопущення ущемлення бізнесу правоохоронцями.

Лише 3,5% опитаних вважають, що за період свого перебування на посаді Президента Володимир Зеленський повністю виконає свої передвиборчі обіцянки, 33% дотримуються думки, що він виконає більшу частину своїх обіцянок, 31% — виконає меншу частину, 25% — практично не виконає.

Результати дослідження, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова від 24 до 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. Було опитано 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Відео Рік на посаді і друга пресконференція президента: про що говорив Зеленський у Маріїнському парку

Рік на посаді і друга пресконференція президента. Напередодні Володимир Зеленський поспілкувався із журналістами у Маріїнському парку. За три години просто неба говорив про коронавірус, стосунки з олігархами та про епоху бідності. Зокрема, пояснив - здолати її не вийшло через світову економічну кризу, яка прийшла і лише посилюється після коронавірусу.

Рік на посаді і друга пресконференція президента: про що говорив Зеленський у Маріїнському парку

Залиште свій коментар

Вибір редакції