Український "фронт" виборів у США: що відбувається і до чого тут ГПУ та нардепи

Дата публікації
Перегляди
3480
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Український "фронт" виборів у США: що відбувається і до чого тут ГПУ та нардепи

Фото: Associated Press

Одна з ліній протистояння Байдена і Трампа проходитиме Україною.

Україна несподівано виявилася епіцентром американської політики та водночас заручницею чужої гри. Цього тижня боротьба між демократами і республіканцями в Сполучених Штатах знову відбувається в Києві, а головні дійові особи – генеральний прокурор України Юрій Луценко, народний депутат Сергій Лещенко, директор НАБУ Артем Ситник і нардеп Борислав Розенблат, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вулиця Липська, там у штабі Партії регіонів зберігалась амбарна книга, яку "злили" в 2016-го році нардепу Лещенку. У ній записувалося, скільки коштів і кому платила партія за послуги. Серед імен – американський політтехнолог, друг Дональда Трампа, Пол Манафорт. Згодом Манафорт потрапляє в США у в’язницю. Доказами його корупційних діянь стає та сама книга, знайдена в Києві. "На сьогодні ми маємо ситуацію, коли завдяки тому, що Лещенко забивав цвяхи в труну Манафорта і Трампа, він створив ситуацію, коли Україна не має підтримки, на яку могла розраховувати", - дорікає Розенблат.

Протистояння між Трампом та Байденом відбуваються за участю українських політиків

Протистояння між Трампом та Байденом відбуваються за участю українських політиків

В Україні після Революції гідності створюється Антикорупційне бюро. Директор НАБУ Артем Ситник відкрито підтримує на американських виборах 2016 одного з кандидатів – і це не Трамп. "Це дуже важливе для нас питання, оскільки США – партнер, який нас підтримував. Для нас принципове питання: хто отримає перемогу. Трамп – проросійський кандидат. Мені здається, якщо переможе Гіларі, то збережеться статус кво", - говорив він.

Паралельно з амбарною книгою, зміст якої розслідує НАБУ, Генпрокуратура під керівництвом Віктора Шокіна розслідує справу про причетність до корупційних схем колишнього міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Разом із ним у цій справі проходить один із працівників фірми "Бурісма" - син на той час віце-президента США Хантер Байден. У цей же час Байден прилітає до України з офіційним візитом і наполягає на звільненні Генпрокурора. Як результат, Шокіна знімають і ГПУ очолює Юрій Луценко. "В нашому розпорядженні є роздруківка всіх рахунків "Бурісми", через які виплачувались кошти, зокрема і громадянам США з гучними прізвищами. Ми маємо встановлені факти проплат цим особам, і лише правоохоронні органи США можуть дати цьому оцінку", - пояснював генеральний прокурор.

Виявилося, що Луценко весь цей час був у контакті зі Штатами через адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, через якого передавав інформацію про перебіг слідства стосовно Байдена та Злочевського. Принаймні, так вважає депутат Лещенко. "Вони домовились про те, щоб, використовуючи Україну, втягнути Україну, як розмінну монету, у баталії, які зараз є в американській політиці між демократами та республіканцями", - каже нардеп. На його думку, контактами із Вашингтоном Луценко хотів заручитися підтримкою американського президента і залишитися на своїй посаді. "Свідоме введення в оману Луценком американского адвоката – це один із його нечесних вчинків, які він став часто робити, щоб закріпитися на посаді генпрокурора", - наголосив Лещенко.

Скандал досяг апогею наприкінці минулого тижня. Адвокат Трампа Рудольф Джуліані заявив, що не їде до України через те, що в оточенні новообраного президента України Володимира Зеленського – самі вороги. "Я не поїду, бо вважаю, що опинився в середовищі людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів, і в одному випадку вже засудженої особи, яку залучено до допомоги демократам на виборах 2016 року. Я назву його ім'я. Це людина на прізвище Лещенко. Він оприлюднив чорну книгу", - наголосив американець.

Тим часом у Зеленського про такі претензії ні сном ні духом. "Про те, що Джуліані приїздить, Володимир Олександрович дізнався зі ЗМІ. І про те, що він не приїздить, він теж дізнався зі ЗМІ. Тому мені дивна інформація, що там якесь є підводне каміння. Це не відповідає дійсності, і, ми сподіваємося, ці непорозуміння будуть зняті", - запевнив один із радників новообраного президента Дмитро Разумков.

Нині в Штатах розпочалася передвиборна кампанія. Основним конкурентом Трампа став той таки Джо Байден, син якого є фігурантом корупційного скандалу в Україні. Сьогодні він заявив, що за всю історію США такого не було, щоб особистий адвокат президента їхав за океан тиснути на владу іншої країни. І переконує - його син до корупційних оборудок не причетний. "Ми ніколи не обговорювали з ним його роботи, доки він був у компанії. Немає жодного доказу в усіх публікаціях, які б цього стосувалися, що він коли-небудь говорив зі мною чи просив у мене про щось у зв’язку з цим, або просив будь-якого американського чиновника про послугу. Жодного. Я вірю своєму синові, він - гідна людина", - наголосив Джо Байден.

Юрій Луценко VS Надія Савченко - "Жуйте гранати!". Перепалка генпрокурора з нардепом перед арештом
Юрій Луценко VS Надія Савченко - "Жуйте гранати!". Перепалка генпрокурора з нардепом перед арештом
% buffered
00:00

Таким чином, український політикум розділився на тих, хто підтримує Трампа – це Юрій Луценко, зброєю якого є компромат на Байдена, та тих, хто тяжіє до демократів – це Лещенко, якому в поміч амбарна книга, де фігурує Манафорт. Чергову частину цієї книги вчора оприлюднив Лещенко на прес-конференції, за що вже сьогодні Луценко пригрозив йому кримінальним провадженням. "Щоб нікому більше не чесалося, як у скунса, народний депутат Лещенко буде викликаний до слідства, йому будуть поставлені запитання та вручена підозра про розголошення даних справи чорної бухгалтерії, що призвело до втручання у вибори в США з української території", - зауважив генеральний прокурор. Тож здається, що на цьому серіал не завершиться, а триватиме принаймні до завершення виборів у США, тобто до кінця 2020 року.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3480
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація