В окупованій АРК посилилися репресії проти кримських татар

Корінні жителі півострова пов'язують це з наближенням виборів у Росії.

Лише за два останні дні в окупованому Криму відбулася низка репресій за політичними мотивами. Понад півтора року в'язниці отримав "диверсант" Редван Сулейманов, в будинку імама відбувся обшук, а тяжкохворий 76-річний чоловік отримав десять днів за ґратами через одиночний пікет, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сулейманов дістав покарання за те, що нібито мав завдання від українських військових знайти на вокзалі та в аеропорту Сімферополя місця для закладення вибухівки. Хлопець жив в Україні, а до Криму приїхав відвідати родичів – і став черговою жертвою ФСБ, яка чи не щотижня рапортує про викриття міфічних диверсантів на півострові. Судові процеси та слідчі дії над підозрюваними перетворюються на неприхований фарс.

ВідеоУ Криму влада окупантів влаштувала репресії мусульман

На вирок Сулейманову відреагували в українському МЗС, назвавши це черговою спробою зламати кримськотатарський народ. Не менш абсурдний вирок дістав Сервер Караметов. Десять діб арешту йому присудили за те, що нібито чинив опір поліцейським, які затримували його за одиночний пікет під судом, де слухають справу Ахтема Чийгоза. Караметов тримав плакат із написом "Путін! Наші діти не терористи!". Кримські активісти зазначають, що Караметов страждає на хворобу Паркінсона і не дуже добре контролює свої рухи. Поліцейські кваліфікували це, як спробу дідуся їх побити.

Українська прокуратура Криму відкрила провадження щодо незаконних дій російських поліцейських та сімферопольської судді Марини Калацей, яка запроторила Караметова за ґрати. А в селі Новокленово Білогірського району Криму окупанти після обшуку затримали чотирьох чоловіків із мусульманської родини. Причина - невідома. Родичі затриманих говорити бояться. Натомість на їхній захист виступили сусіди. "Вдерлися з обшуком у сім'ю. До людей, які дотримуються своєї віри. Перевернули в домі все догори дриґом. Це дуже хороша родина. Терпляча, працелюбна, добра. Живуть тут близько п'яти років. І весь час у роботі. То будівництво, то земля, то теплиці ставлять. Вирощують помідори та огірки, і за ці гроші годують дітей. Навіщо до такої родини вдиратися? Замордували наш народ", - обурюються корінні кримці.

Фотогалерея Окупанти у Криму перешкоджають вшануванню пам'яті депортованих радянською владою кримських татар (5 фото)

Днем раніше в Кіровському районі також без пояснення причин вдерлися з обшуком до сільського імама Умера Емірамзаєва. Нічого протиправного він не робив, стверджують кримські активісти. Обшук може бути тільки спробою залякування і тиску, бо раніше Емірамзаєв відмовився писати доноси в ФСБ. Активізація репресій щодо кримських татар, на їхню думку, пов'язана з наближенням вересневих виборів усіх рівнів у Росії.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар