Винних у катастрофі рейсу МН17 на Донбасі судитимуть у Нідерландах

Прийняте рішення підтримали всі п'ять країн, які беруть участь в міжнародному розслідуванні.

Справи підозрюваних щодо катастрофи рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі будуть розглядати в Нідерландах в рамках нідерландського законодавства.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у соцмережі Facebook.

За його словами, уряд Нідерландів оголосив рішення про те, що кримінальне провадження у справі про катастрофу літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 здійснюватиметься у рамках національної юрисдикції країни.

"Цей механізм притягнення винних до відповідальності за вчинення жахливого злочину було вироблено державами-учасницями Спільної групи з розслідування – Австралією, Малайзією, Бельгією, Нідерландами та Україною. Україна максимально сприятиме та надаватиме допомогу Нідерландам для якнайшвидшого покарання винних", - написав президент.

Сьогодні Урядом Нідерландів оголошено рішення про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака Малайзійських ав...

Опубліковано Петром Порошенком 5 липня 2017 р.

Також він нагадав, що саме Росія заблокувала створення міжнародного трибуналу під егідою ООН.

"Тому вірю у справедливість, неупередженість та об'єктивність нідерландського правосуддя!" - підсумував Порошенко. 

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Боїнг 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.

ВідеоХто відповість за криваву катастрофу малайзійського Боїнга

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж визнали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднив власний звіт по авіакатастрофі пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України.

У січні 2016 року родичі пасажирів, які загинули в результаті аварії MH17, закликали прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте почати глобальну кампанію, щоб домогтися публікації даних радіолокаційного контролю. Члени 18 сімей висловили впевненість, що це допоможе встановити, хто саме збив авіалайнер над Донбасом 17 липня 2014 року.

Пізніше розслідування показало, що "Боїнг" був збитий ракетою серії 9М38, використовуваної в зенітно-ракетний комплекс "Бук". Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені при розтині тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.

Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК "Бук" прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.

Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat - експертно-журналістської організації, що займаються незалежними розслідуваннями з відкритих джерел.

Катастрофа MH17. Інфографіка

Залиште свій коментар