ЄС чекатиме, яку оцінку дадуть українці своїй владі

Дата публікації
Перегляди
1873
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЄС чекатиме, яку оцінку дадуть українці своїй владі

Європа знову застерігає: до виборів підписання угоди про асоціацію не відбудеться

Посол ЭС в Україні остерігається проводити паралелі поміж Україною та Білоруссю до виборів-2012.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що говорити про успіхи України на шляху до підписання угоди про асоціацію із ЄС ще зарано.

"Ще рано відкорковувати шампанське, оскільки події, що відбуваються в Україні останні два роки, створили проблеми для переходу до наступних етапів і, зокрема, до підписання угоди", - сказав Жозе Мануель Пінту Тейшейра на зустрічі із журналістами в Інституті світової політики, повідомляє ВВС.

Представник ЄС наголосив, що Європа і далі занепокоєна ситуацією в Україні. Серед тенденцій останніх двох років, які найбільше турбують Євросоюз, він назвав вибіркове правосуддя, зменшення плюралізму в країні, утиски малого та середнього бізнесу, зростання проявів корупції, спосіб, у який було змінено Конституцію, а також невідповідність європейським стандартам проведення місцевих виборів у 2010 році.

Тейшейра уникнув відповіді на запитання про те, скільки, на його думку, мине часу від парафування і до дня підписання угоди. Водночас, він заперечив заяви про те, що після парафування угоди про асоціацію деякі її норми можуть бути тимчасово імплементовані до підписання і ратифікації документа.

За його словами, це може статися тільки після того, як угода буде підписана. "Поки цього не станеться, не може йтися про тимчасове набуття чинності певними нормами. Без підписання це не може відбутися. Спочатку має бути політична згода країн ЄС на підписання і лише після цього може йтися про те, що до ратифікації певні частини цієї угоди можуть бути імплементовані. Проте вони також ще мають пройти правову експертизу", - сказав Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

На запитання, чи не бачить він аналогій між подіями в Україні та ситуацією у Білорусі, пан Тейшейра сказав, що не хотів би робити такі порівняння. "Давайте дочекаємося виборів до парламенту і почуємо, яку оцінку цим виборам дадуть громадяни України", - сказав він.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1873
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація