Європейський суд розгляне скаргу Сенцова проти Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Суд пов’язав цю скаргу зі справою "Україна проти Росії".

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу українського політв’язня Олега Сенцова.

Про це повідомив керівник міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков у своєму Telegram-каналі.

"ЄСПЛ комунікував справу Олега Сенцова", - написав Чиков.

У поданій до ЄСПЛ скарзі Сенцов говорить про порушення з боку російської влади щодо нього двох статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод - статті 3 (заборона катувань) і статті 5 (право на свободу і безпеку). Уряду Росії запропоновано до 16 січня 2019 року представити свої зауваження щодо прийнятності та суті справи.

Зазначається, що суд пов’язав цю скаргу зі справою "Україна проти Росії", що стосується анексії Криму.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна помилування. За даними його адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія та проблеми із серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається.

ВідеоЧерез голодування у Сенцова з’явилася серцева недостатність та проблеми з печінкою

Стан Сенцова погіршується. Про це повідомив адвокат українського політв’язня Дмитро Дінзе. Каже, нині режисерові призначили додаткові ліки, поживні суміші та прокапали глюкозу. Перемови про обмін чи звільнення Сенцова наразі - у глухому куті.

Через голодування у Сенцова з’явилася серцева недостатність та проблеми з печінкою

Залиште свій коментар

Вибір редакції