За рівнем корупції Україна опустилася нижче Росії та Уганди

Дата публікації
Перегляди
4012
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За рівнем корупції Україна опустилася нижче Росії та Уганди

Україна "застовпила" собі місце в зоні дуже високої корупції / Фото: УНІАН

Попри заяви влади про активну боротьбу з хабарниками, корупція в Україні як і раніше залишається на одному з найвищих рівнів у світі.

Рівень корупції в Україні за останній рік зріс ще більше. У щорічному світовому рейтингу Transparency International Україна опустилася зі 134-го на 152-ге місце, розділивши цю позицію з Таджикистаном.

Загалом Україна набрала 2,3 бали. Гірша ситуація тільки в таких країнах, як, наприклад, Кенія, Зімбабве, Ірак, Киргизія, Екваторіальна Гвінея чи Афганістані.

Випередили Україну навіть Росія та Уганда, які набрали 2,4 бали та посіли 143-е місце зі 182 можливих.

Найменш корумповані країни, за версією Transparency International, - Нова Зеландія (9,5 бали), Данія і Фінляндія (по 9,4 бали), Швеція (9,3), Сінгапур (9,2) і Норвегія (9,0). У самому ж хвості списку опинилися Сомалі і Північна Корея, яка була включена в рейтинг вперше.

Нагадаємо, за результатами 2010 року Україна посіла в рейтингу 134 місце серед 178 країн. А в 2006 році Україна, маючи оцінку в 2,8 бали, була на 99-104 місці серед 163 країн світу.

За даними нещодавно проведеного опитування серед підприємців, за минулий рік 10% їхніх доходів пішли на хабарі державним службовцям. Це при тому, що влада заявила про посилення боротьби з корупцією.

В середині листопада президент Віктор Янукович заявив, що дію нового антикорупційного законодавства хабарники вже відчувають на собі. "Його (нове законодавство) все більше відчувають ті, хто робив свій бізнес на бюджеті й шукав собі місце на тих посадах, де це можна було робити", - запевнив глава держави.

Читайте також:

Найлегше вести бізнес - у Києві, найважче - на Херсонщині

Кожен шостий українець хоче страчувати чиновників-хабарників

Українські чиновники розкошують більше за олігархів

Янукович обіцяє відлучати корупціонерів від солодких місць

Наступна публікація