Україна опинилася на 134 місці в світі за рівнем корупції

У рейтингу Transparency International, де рівень корупції оцінюється за шкалою від 0 до 10 балів, в якій 0 означає тотальну корумпованість держави, а 10 - фактична відсутність корупції, Україна отримала 2,4 бали.

Україна зайняла 134 місце за рівнем корупції серед 178 країн світу в рейтингу за 2010 рік, підготовленому глобальною антикорупційною неурядовою організацією Transparency International.

У рейтингу, де рівень корупції оцінюється за шкалою від 0 до 10 балів, в якій 0 означає тотальну корумпованість держави, а 10 - фактична відсутність корупції, Україна отримала 2,4 бали (минулого року - 2,2), що як і раніше свідчить про те, наскільки серйозною проблемою для України є тотальна корумпованість, відмічає Transparency International. Незважаючи на поліпшення порівняно з минулим роком, цей показник дуже далекий від бажаного результату, відмічає організація, адже будь-який результат нижче за три бали вважається "ганьбою для нації", яка вимушена жити в тотально корумпованій країні.

Відстежуючи упродовж останніх 12 років рівень сприйняття корупції в Україні, організація неодноразово висловлювала стурбованість критичною ситуацією в державі. Зокрема, якщо в 2006 році Україна, маючи оцінку в 2,8 бали, займала 99-104 місце серед 163 країн світу, в яких здійснювалося дослідження, то в 2009-му з результатом в 2,2 бали Україна вже виявилася на 146-153 місці серед 180 країн, охоплених торішнім дослідженням.

У зв'язку з цим реальна боротьба з корупцією повинна стати головним національним проектом нинішньої української влади, підкреслює контактна група Transparency International в Україні.

"Сьогодні Україна демонструє незначну тенденцію до поліпшення рівня корупції в державі. Цей фундамент був закладений ще в 2009 році, коли парламент прийняв пакет антикорупційних законів, Кабінет міністрів України ввів посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики і почав системно впроваджувати заходи по боротьбі з корупцією", - відзначили експерти

Втім, за шість місяців роботи антикорупційний комітет зібрався тільки двічі і, за оцінками експертів, не утілив жодної ініціативи, за винятком декількох прес-релізів.

Нагадаємо, згідно з соціологічними дослідженнями майже 70% українців хоча б раз у житті давали хабарі.

Більше половини українців вважають, що в нашій країні за гроші можна купити рішення суду (58,7%), депутатський мандат (56,7%) і звільнення від кримінальної відповідальності (55,4%). На думку 30,5%, за гроші можна купити в Україні життя чи свободу іншої людини.

Читайте також:

Україна найгірше в Європі бореться з корупцією

У кожному четвертому міністерському проекті знайшли корупцію

Найбільший в Україні хабар склав 2,5 млн грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: