Захід вимагає "реанімувати Мінський процес" щодо Донбасу. Що це означає

Дата публікації
Перегляди
3791
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Захід вимагає "реанімувати Мінський процес" щодо Донбасу. Що це означає

Фото: Міністерство закордонних справ України

Міністри закордонних справ чотирьох країн не досягли суттєвих домовленостей.

Досягти суттєвого прориву на перемовинах у Берліні в Нормандському форматі не вдалося. Переговори міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії тривали напередодні до пізнього вечора. Говорили про миротворців ООН для Сходу України та звільнення заручників. Західні партнери вимагали "реанімувати Мінський процес".

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Зустріч міністрів тривала понад чотири години – це значно довше від запланованого. Після переговорів за круглим столом розмова продовжилася за спільною вечерею. Утім домовитися, на яких умовах відправляти миротворців на окуповані території Донбасу, так і не вдалося. Позиції України і Росії в цьому питанні навіть після тривалих перемовин у Берліні відрізняються кардинально.

"Тут наші позиції перебувають у різних всесвітах, між нами дійсно всесвіт, ми по-різному розуміємо домовленості. Лавров наполягає, що це фейк, фейковий захист СММ. Наша логіка – це має бути реальна місія, яка має перебрати контроль у реальному роззброєнні, а коли безпека буде досягнута, тоді допомагати в організації вільних і чесних виборів", - сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Режим тиші та спостерігачі: як минули перемовини міністрів МЗС Німеччини, Франції, України та РФ

Режим тиші та спостерігачі: як минули перемовини міністрів МЗС Німеччини, Франції, України та РФ

Говорили міністри і про українських політичних бранців та військовополонених. Звільнення своїх синів у Берліні вимагали також мами українських солдатів, що потрапили в полон до бойовиків і вже роками вважаються зниклими безвісти.

"Материнське серце намагається стукатися в закриті двері. Ми вже стукаємо четвертий рік. Ну, може ж ми достукаємося до когось, хтось зглянеться", - зазначила мати зниклого безвісти військовослужбовця Олена Сугак.

"І Гайко, і Жан Ів після зустрічі з родичами полонених отримали справжню емоцію", - сказав Клімкін.

А німецький і французький учасники після зустрічі вимагали "реанімувати Мінський процес" і починати виконувати його положення спочатку.

"Усі сторони домовилися про тривалий режим тиші, відведення важкої зброї, розведення військ, розмінування в регіоні та про захист спостерігачів ОБСЄ", - сказав міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Питання миротворців далі обговорюватимуть дипломати чотирьох країн і вже вони шукатимуть компроміс. Від цього залежатиме, чи відбудеться незабаром зустріч у Нормандському форматі на вищому рівні – глав держав та урядів.

Наталія Фібріг

Наступна публікація