Дорогосказ: де в Україні знайти автобани?

Дорогосказ: де в Україні знайти автобани?

Спецпроект ТСН "Дорогосказ"

Найдовша європейська держава має найкоротший у Європі автобан: чергове розслідування спецпроекту "Дорогосказ".

Поки що в Україні є тільки один автобан – 16 кілометрів бездоганної дороги з'єднують Київ із головним аеропортом країни "Борисполем". Вже цього року можуть з'явитися другій та третій. Але переробляти радянські дороги, кажуть фахівці, дуже важко.

Утім, гроші та конкуренція змушують вітчизняних дорожників будувати по-новому. Після гучної спроби будівництва автобану "Київ-Одеса" фінансисти Європи вже вклали в українські шляхи кілька мільярдів євро. І виграють тендери: західні магістралі до Євро-2012 уже зараз будують македонці, італійці, турки.

Нові машини везуть в Україну нові технології. Рекультивація - нове слово у будівництві доріг. Один апарат зрізає шар асфальту до 20 сантиметрів, переробляє його і тут же викладає назад. Ці шляхи зроблені із важких для переробки матеріалів, але викидати треба усе, адже магістральні траси були розраховані на малий рух зовсім легких вантажівок.

Аби вижити на власних дорогах, українським будівельникам доводиться закуповувати унікальну техніку і додавати власну фантазію.

Довгобуд Київ-Одеса отримав нову основу та дорожній одяг, але автобаном так і не став. Не вдалося позбутися головної проблеми, сіл та перехресть на одному рівні. Тому автомагістраллю обіцяють визнати лише його відремонтовану серединку.

Ще один довгоочікуваний водіями зелений знак (знак автобану) може з'явитисяся і на сході. Минулого року в експлуатацію ввели нову ділянку дороги Харків-Перещепино, 118 км. Фахівці кажуть, що та дорога, як европейський автобан, абсолютно відповідає усім параметрам.

Чи стануть українські автобани платними, поки що навіть не йдеться. Повертати гроші інвесторам все одно колись доведеться, а відмовитися від безпечної дороги навряд чи хтось погодиться. В очікуванні дорожнього дива дивіться відео ТСН.

 

Читайте також:

Дорогосказ: європейські ціни, українська якість

Дорогосказ: українські дороги стирають з карти села та містечка

Дорогосказ: українські дороги руйнують вантажівки та погода

Дорогосказ: що вижило в Україні – західними автобанами буде їздити вічно

Дорогосказ: дорога в інший світ

Дорогосказ: дорога в інший світ

Повʼязані теми:

Наступна публікація