Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
50 тисяч людей вийшли на масштабні акції протесту в Румунії

Мітингувальники проти реформування податкової й судової системи.

Тисячі протестувальників 26 листопада вийшли на вулиці Бухареста в Румунії та інших міст країни. Люди виступають проти плану провладних соціал-демократів переглянути податкову й судову системи країни.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.

Учасники протестів побоюються, що нові податки зменшать їхні заробітні плати. А весь контроль над судовою системою опиниться в руках коаліції після того, як за планом Соціал-демократичної партії Румунії президента позбавлять права блокувати призначення суддів. Це стане поштовхом для зростання рівня корумпованості, який у Румунії й так один із найвищих.

ВідеоМасові протести у Румунії. Люди проти реформи податкової та судової систем

За офіційними оцінками, в Бухаресті на мітингу зібралися 30 тисяч людей, і ще 20 тисяч – у інших 70 містах країни, передає "Радіо Свобода".

Мітингувальники під румунським парламентом скандували гасла: "Злодії", "Ми хочемо справедливості, а не корупції. PSD (Соціал-демократична партія Румунії) – це червона чума".

План реформ розкритикували також Європейська комісія, іноземні дипломати й тисячі суддів.

Нагадаємо, у лютому в Румунії в масових акціях протесту взяли участь понад півмільйона громадян. Люди вимагали відставки уряду на чолі з Соріном Гріндяну, скасування урядових постанов про помилування корупційних діянь, якщо збитки держави не перевищують 200 тисяч леїв, і змін до кримінального законодавства щодо амністії ув'язнених до 5 років, вагітних і жінок, у яких вдома залишилися неповнолітні діти. Вимоги учасників мітингу задовольнили, однак піти у відставку уряд і коаліція демократів відмовилися.

Залиште свій коментар

Вибір редакції