Американського генерала звільнили за критику влади Афганістану

Американського генерала звільнили за критику влади Афганістану

Американського генерала звільнили за критику влади Афганістану / Фото: AFP

Американського генерала звільнили за те, що назвав лідерів Афганістану ексцентричними, невдячними і відірваними від реальності.

Американський генерал Пітер Фуллер був звільнений з посади заступника начальника програм з підготовки та спорядження збройних сил Афганістану. Про це повідомляється на сайті Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF).

Як наголошується в заяві ISAF, командувач коаліційними військами генерал Джон Аллен відсторонив Фуллера з посади у зв'язку з його критичними висловлюваннями на адресу вищого керівництва Афганістану.

Перебуваючи в США, генерал-майор Фуллер дав інтерв'ю інтернет-виданню Politico, в якому назвав афганських лідерів "ексцентричними, невдячними і відірваними від реальності". Також генерал заявив, що афганці в повному обсязі не усвідомлюють, які жертви США приносять заради їх безпеки. Крім того Фуллер несхвально висловився про президента Хаміда Карзая, який деякий час тому заявив, що Афганістан підтримав би Пакистан у разі війни з США.

Як заявив Джон Аллен, оголошуючи про звільнення Фуллера, його "невдалий виступ не відображає характер відносин між США і керівництвом Афганістану, які є міцними".

Як повідомлялось, у 2010 році президент США Барак Обама звільнив з посади командувача ISAF генерала Стенлі Маккрістала. Приводом стало інтерв'ю журналу The Rolling Stone, в якому генерал нешанобливо відгукнувся про своїх товаришів по службі, а також про американському керівництві.

Читайе також:

НАТО знову зазнає людських втрат в Афганістані

Афганістан готовий воювати з Пакистаном проти США

10 років війни в Афганістані: генерали НАТО визнають поразку

Обама таки виведе з Афганістану американських військових

Повʼязані теми:

Наступна публікація