Беззаперечно: аналізи підтвердили використання зарину під час хіматаки у Сирії

Зразки для аналіз узяли із тіл людей, які загибли унаслідок атаки.

Очільник Організації із заборони хімзброї Ахмет Узюмджю заявив, що результати аналізу причин загибелі людей унаслідок хімічного удару в Сирії підтвердили використання зарину або схожої речовини.

Про це пише AFP.

Зразки 10 жертв нападу аналізувалися у чотирьох лабораторіях і вказали на використання зарину. Інші біомедичні зразки із семи осіб, які проходять лікування після нападу, також були проаналізовані у двох лабораторіях.

Будуть проведені додаткові аналізи, проте, за словами Узюмджю, ті результати, які вже є отримані, є незаперечні.

Місія організації із заборони хімічної зброї готова вирушити в сирійське місто, щоб дослідити ситуацію із безпекою на місці, а нині команда продовжує проводити опитування та збирати зразки.

Як відомо, 4 квітня, в сирійському місті Хан Шейхун, що в провінції Ідліб, сталася газова атака: серед десятків загиблих є діти. За останніми даними, загинули близько 100 людей, серед яких багато дітей, ще близько 500 постраждалих. 

Світове співтовариство переконане, що хімічну атаку вчинив саме уряд Асада, але керівництво Сирії і РФ всіляко відхрещуються від здійснення масового вбивства людей. 

У Міністерстві оборони Росії заявили, що хімічна атака у Сирії в місті Хан Шейхун виникла через  витік газу на складах сирійських повстанців після того, як їх авіація обстріляла армію сирійського уряду.

У відповідь на хіматаку США здійснили авіаудар на авіабазу в Сирії.

Міністр охорони здоров'я Туреччини Реджеп Акдаг заявив, що експертиза довела використання в хіматаці газу зарину.

Білий дім звинуватив Росію в приховуванні участі сирійського уряду Башара Асада у скоєнні хімічної атаки.

Нагадаємо, що держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сирія використовувала бомби з хлором та іншу хімічну зброю більш 50 разів.

ВідеоАмериканська розвідка здобула нові докази причетності сирійського уряду до хімічних атак

 

Залиште свій коментар