Беззаперечно: аналізи підтвердили використання зарину під час хіматаки у Сирії

Зразки для аналіз узяли із тіл людей, які загибли унаслідок атаки.

Очільник Організації із заборони хімзброї Ахмет Узюмджю заявив, що результати аналізу причин загибелі людей унаслідок хімічного удару в Сирії підтвердили використання зарину або схожої речовини.

Про це пише AFP.

Зразки 10 жертв нападу аналізувалися у чотирьох лабораторіях і вказали на використання зарину. Інші біомедичні зразки із семи осіб, які проходять лікування після нападу, також були проаналізовані у двох лабораторіях.

Будуть проведені додаткові аналізи, проте, за словами Узюмджю, ті результати, які вже є отримані, є незаперечні.

Місія організації із заборони хімічної зброї готова вирушити в сирійське місто, щоб дослідити ситуацію із безпекою на місці, а нині команда продовжує проводити опитування та збирати зразки.

Як відомо, 4 квітня, в сирійському місті Хан Шейхун, що в провінції Ідліб, сталася газова атака: серед десятків загиблих є діти. За останніми даними, загинули близько 100 людей, серед яких багато дітей, ще близько 500 постраждалих. 

Світове співтовариство переконане, що хімічну атаку вчинив саме уряд Асада, але керівництво Сирії і РФ всіляко відхрещуються від здійснення масового вбивства людей. 

У Міністерстві оборони Росії заявили, що хімічна атака у Сирії в місті Хан Шейхун виникла через  витік газу на складах сирійських повстанців після того, як їх авіація обстріляла армію сирійського уряду.

У відповідь на хіматаку США здійснили авіаудар на авіабазу в Сирії.

Міністр охорони здоров'я Туреччини Реджеп Акдаг заявив, що експертиза довела використання в хіматаці газу зарину.

Білий дім звинуватив Росію в приховуванні участі сирійського уряду Башара Асада у скоєнні хімічної атаки.

Нагадаємо, що держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сирія використовувала бомби з хлором та іншу хімічну зброю більш 50 разів.

ВідеоАмериканська розвідка здобула нові докази причетності сирійського уряду до хімічних атак

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: