Brexit відкладається? Результати виборів у Великобританії шокували ЄС

Тереза Мей втратила більшість у парламенті.

Лідери Європейського Союзу побоюються, що результати дострокових виборів у Великобританії затримають переговори щодо Brexit і підвищують ризик їхнього провалу.

Про це повідомляє Reuters.

Гюнтер Еттінгер, німецький член Європейської Комісії, заявив, що старт переговорів щодо виходу Великобританії з Євросоюзу, які були заплановані на 19 червня, під питанням.

Переговори, на яких ЄС хоче забезпечити "м'який" вихід Британії в березні 2019 року, будуть невизначеними без сильного партнера по дискусії, зазначив він.

"Нам потрібен уряд, який може діяти. При слабкому партнерові по переговорах є небезпека, що вони виявляться невдалими для обох сторін. Тепер я очікую ще більше невизначеності", - сказав Гюнтер.

Його французький колега П'єр Московічі заявив, що результат буде впливати на переговори, але не припустив, що виконавча влада ЄС може попросити Великобританію залишитися.

За його словами, Brexit підтримала більшість останнього парламенту після референдуму, а графік виходу в 2019 році не є "необов'язковим", але зафіксований в міжнародному договорі.

За даними екзит-полів, Консервативна партія прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей виграла вибори, але не отримала більшості. Саме Мей 29 березня офіційно запустила процес виходу Великобританії із ЄС.

Нагадаємо, лідер Консервативної партії Тереза Мей оголосила дострокові вибори, прагнучи отримати абсолютну більшість у парламенті для більш успішних переговорів про вихід Британії із Євросоюзу. Раніше повідомлялося, що Тереза Мей розглядає можливість виходу Британії з ЄС без попередньої угоди з організацією. Офіційна процедура Brexit розпочалася 29 березня, після підписання прем'єр-міністром Великої Британії офіційного листа до президента Ради Європи Дональда Туска.

Залиште свій коментар