Через глобальне потепління в Росії можуть зникнути два мегаполіси

Через глобальне потепління в Росії можуть зникнути два мегаполіси

Фото: pixabay

У зоні ризику через стрімкі зміни клімату опинилися Санкт-Петербург і Архангельськ.

Російські кліматологи передбачають, що через глобальне потепління у ХХІІ столітті можуть опинитися під водою два великих міста в Російській Федерації. Як повідомляє Ura.ru, мова йде про Санкт-Петербург та Архангельськ. 

За словами директора програми “Клімат і енергетика” Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) в Росії Олексія Кокоріна, зміна рівня води в Світовому океані може призвести до того, що в наступному столітті зникнуть два міста країни.

“За найгіршим оцінками, підйом води Світового океану передбачається на рівні 5 метрів. Питання, як зберегти історичну спадщину, виникне для Петербурга і Архангельська”, - заявив кліматолог.

Окрім згаданих мегаполісів, повені загрожують ще двом регіонам Росії. Провідний науковий співробітник, фахівець з природних катастроф РАН Олексій Карнаухов зауважив, що уже тепер від повеней потерпають Північний Кавказ, на який впливає розташування гір, і Далекий Схід, який атакують мусонні дощі.

На думку науковців, проблем вдасться уникнути, якщо докласти зусиль для скорочення викидів парникових газів для боротьби з глобальним потеплінням.

Нагадаємо, що прискорюване зростання температур на Землі фактично гарантує, що людству в наступні десятиліття доведеться мати справу з більш інтенсивними періодами аномальної спеки. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація