Чий борщ: рішення ЮНЕСКО 1 липня поставить крапку у кулінарній суперечці

Чий борщ: рішення ЮНЕСКО 1 липня поставить крапку у кулінарній суперечці

Фото: Credits

Український борщ може увійти до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує термінової охорони.

У п’ятницю, 1 липня, ЮНЕСКО вирішить долю українського борщу. Суперечки про те, "чий борщ", тривають між РФ та Україною вже кілька років.

Як повідомила заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, завтрашнє рішення поставить крапку в цьому питанні та оголосить борщ "нематеріальною культурною спадщиною, яка потребує термінової охорони".

Вона нагадала, що у березні 2021 року Міністерство закордонних справ України внесло на розгляд ЮНЕСКО підготовлене експертами номінаційне досьє щодо українського елементу “Культура приготування Українського Борщу”.

Номінація була включена до черги на розгляд 2023 року, проте розпочата Росією війна проти України, за оцінками Організації, створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини. Тож було ухвалено рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку - Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

“Це безпрецедентна практика  для ЮНЕСКО, коли номінація, яка включена до черги Репрезентативного списку, розглядатиметься у надтерміновому порядку та буде включена до іншого списку організації”, - повідомила Еміне Джапарова.

Нагадаємо, раніше прессекретарка російського МЗС Марія Захарова обґрунтувала наявність “нацизму” в Україні тим, що в кулінарних книгах називають борщ українською стравою.

Борщ із секретного інгредієнту та весільні обряди: українське кіно від Олени Федорейко

Борщ із секретного інгредієнту та весільні обряди: українське кіно від Олени Федорейко

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація