"Чорний лебідь" світової економіки: Moody's пророкує великі проблеми через коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Масштаб можливої кризи вже порівнюють із падінням 2008-2009 років.

Епідемія коронавірусу з Китаю може спровокувати початок нової глобальної економічної кризи. Так вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's, повідомляє РБК-Україна.

За оцінками аналітиків, головною загрозою є її раптовість – появу і поширення хвороби неможливо було передбачити. З моменту появи вірусу індекс цін на промислові метали впав на 7,1%. Фахівці вважають, що це вказує на можливість спаду у світовій економіці. "Очікування прискорення світового зростання до 3,3% в 2020 році в даний час поставлені під сумнів коронавірусом" - йдеться у звіті агентства.

Фотогалерея Маски на обличчях і перевірка пасажирів у літаках. Світом шириться паніка через вбивчий вірус у Китаї (9 фото)

Там також наголошується на вірогідній недостатньо ефективній боротьбі політиків із загрозою, оскільки вона є новою та ліків супроти хвороби досі не існує. "На відміну від фінансової кризи, політики, відповідальні за охорону здоров'я та економіку, можуть бути обмежені в здатності боротися з пандемією, подібною до типу грипу 1918 року ("іспанки")", - вважають у Moody's. Відтак спричинені поширенням вірусу 2019-nCoV економічні проблеми за наслідками можуть бути подібними до кризи 2008-2009 років.

Плейлист 86 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Надзвичайні ситуації через віруси ВООЗ. Інфографіка оновлена_31 січня
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції