ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів

Дата публікації
Перегляди
7212
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів

Фото: Associated Press

Світлана Тихановська отримала 10,1%.

14 серпня Центральна виборча комісія Білорусі оголосила остаточні підсумки виборів: за ними Олександр Лукашенко отримав 80,1% голосів, його головна суперниця Світлана Тихановська — 10,1%.

Водночас співголова "Говори правду" Андрій Дмитрієв, за офіційними даними, отримав 1,21%, ексдепутатка Ганна Конопацька - 1,67%, голова Білоруської соціал-демократичної Громада Сергій Черечень - 1,14%. Проти всіх - 4,75%.

Усі кандидати, крім Лукашенка, подавали до ЦВК скарги про невизнання виборів. Скарги Дмитрієва, Канопацької і Тихановської відхилили. На засіданні ЦВК з'ясувалося, що скарга від Черечня не надійшла.

  • 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони не згодні з перемогою чинного президента Лукашенка.
  • Сталися перші сутички з ОМОНом, правоохоронці використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Інтернет не працював на території країни усю ніч. Понад 100 осіб були поранені гумовими кулями.
  • Ввечері 10 серпня тисячі білорусів у десятках міст країни знову вийшли на акції протесту. Правоохоронці розганяли мітингарів водометами, світло-шумовими гранатами та кулями, але протести не вщухали. В результаті вибуху гранати загинув перший протестувальник, десятки поранених.
  • 11 серпня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Цього дня люди також вийшли на вулиці протестували. За декілька днів поліція затримала понад 5 тисяч протестувальників.
  • 12 серпня помер другий активіст, якого жорстко затримав ОМОН.
  • На п’яту ніч протестів у лікарні помер третій мітингувальник, якого побила поліція.
  • Білоруси, яких відпустили з ізоляторів розповідають про катування ОМОНу, побиття жінок та чоловіка та нелюдські умови утримання.

У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги

У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги
Наступна публікація