Дивний експеримент у Німеччині: учасники розіграшу можуть виграти тисячу євро щомісячного доходу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експеримент має показати, як живуть люди, які не змушені заробляти.

У Берліні кілька разів на рік розігрують базовий дохід у тисячу євро щомісяця.

Гроші збирають усі охочі, а виграти може кожен, хто зареєструвався на сайті, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Це приватна ініціатива. Експеримент має показати, як живуть люди, які не змушені заробляти, особливо коли робота не приносить задоволення.

Бенно – берлінець, молодий татусь і розробник настільних ігор. Бенно працює сам на себе. Окрім гонорарів уже кілька місяців отримує тисячу євро зверху і нічого для цього не робить.

"Мені відправили посилання, де було відео розіграшу, я дивлюся і бачу моє ім’я, думаю, нічого собі, круто, це ж я виграв! Пішов до своєї дівчини, розказую – а вона мені не вірить!" -розповідає  Бенно Тьонельт.

Раніше Бенно зареєструвався на сайті з назвою "Мій безумовний дохід". Це стартап, який працює за принципом піраміди - люди переказують кошти, хто скільки забажає.

"Ми стартували проект 4 роки тому і за три тижні зібрали перші 12 тисяч євро. І це було надзвичайно швидко! Бо ніхто не мусить жертвувати гроші, щоби взяти участь у розіграші. Це все добровільно!", - ділиться враженнями засновник Міхаель Бонмайер.

Для Міхаеля це експеримент - яке воно, суспільство, де люди не мусять виживати чи працювати, щоби прогодувати себе і родину.

"В житті нічого не буває даремно. Але раптом не потрібно боятися, чи зможу я заробити на завтрашній день. І це міняє все", - розповідає Міхаель.

Так щонайменше на рік життя змінилося для понад двох сотень людей. Брати участь можуть всі, навіть українці.

Ідея безумовного доходу не нова. Щодо нього голосували на референдумі у Швейцарії, експериментували в Фінляндії, його обіцяють у новому бюджеті Італії. Мер Берліна має свою ідею безумовного доходу - робочі місця, які оплатить держава. 10,5 євро за годину – більше, ніж соціальна допомога.

"Для нас в центрі уваги стоїть праця. Тому моя пропозиція відрізняється від безумовного доходу. Я вважаю, що більшість людей хочуть працювати. Не тільки заради грошей, а заради самореалізації і свого місця в суспільстві", - зазначає бургомістр Берліна Міхаель Мюллер.

Тисяча євро або інша сума - базовий дохід передбачає, що його отримують задарма, без передумов. І якщо сьогодні це здається казкою, то коли все більше праці за людей виконуватимуть роботи, базовий дохід може стати неминучим.

Щасливчик Бенно продовжує працювати, орендувати житло й обходитися без автомобіля, дорогі витребеньки, каже, йому не потрібні. Хоча, зізнається Бенно, почав ходити до дорогого тренера з кар’єрного росту. Щоби краще реалізувати себе в професії.

Наталія Фібріг

ВідеоУ Берліні раз на рік розігрують базовий дохід - тисячу євро на місяць

Це приватна ініціатива. Гроші збирають усі охочі, а виграти може кожен, хто зареєструвався на сайті. Українці в тому числі. Експеримент має показати, як живуть люди, які не змушені заробляти, особливо коли робота не приносить задоволення. 

У Берліні раз на рік розігрують базовий дохід - тисячу євро на місяць

Залиште свій коментар

Вибір редакції