Дуда в Нью-Йорку: Мир коштом чиєїсь свободи не може бути міцним

Дата публікації
Перегляди
884
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дуда в Нью-Йорку: Мир коштом чиєїсь свободи не може бути міцним

Анджей Дуда / Фото: Reuters

Він виступив на 71-й сесії Генасамблеї ООН.

Міжнародна спільнота має відкидати спроби нав'язування політики сили й агресії у міждержавних відносинах і давати цьому рішучу відсіч. Про це заявив очільник Польщі Анджей Дуда під час виступу на 71-й сесії Генасамблеї ООН, повідомляє Укрінформ.

 "Я хочу чітко повторити, що ми повинні спиратися на норми латинського прислів'я: закон не виникає із беззаконня. Жоден агресор не має права на територію, яку він окупував. Ми відкидаємо систему, в якій політика сили й агресія визначає долі народів", - наголосив глава держави.

За його словами, ефективність глобальних зусиль у цій сфері залежатиме від міжнародної солідарності та узгодженості дій у відносинах між державами.

 "Будь-який акт агресії, який суперечить міжнародним зобов'язанням, підриває довіру між державою і співтовариством, підриває світовий лад, який вибудувано після Другої світової війни такими значними зусиллями. Тому дуже важливо добитися того, щоб політика сили завжди зустрічалася з рішучим опором з боку міжнародного співтовариства", - сказав Дуда.

Президент Польщі підкреслив, що принцип міжнародної справедливості буде в небезпеці, якщо світ погоджуватиметься на політику розподілу сфер впливу між наддержавами. В результаті цього виникатимуть маріонеткові війни, зникатиме повага до правосуб'єктності слабких держав, зникне свобода держав і націй.  "Будь-який мир коштом чиєїсь свободи не може бути міцним", - наголосив Дуда.

Раніше повідомлялося, що у Нью-Йорку український президент Петро Порошенко вчора, 20 вересня, провів низку двосторонніх зустрічей з очільниками держав.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
884
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація