Двох росіян оштрафували за образу мера Магадана у WhatsApp

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У рамках цієї справи слідчі вилучили телефони та сім-карти у двох активістів, які виступали за повернення прямих виборів мера.

Двох жителів Магадана оштрафували на 15 тисяч рублів кожного за образу мера Юрія Гришана у публічних групах в месенджері WhatsApp.

Про це повідомляється на сайті регіонального управління Слідчого комітету.

Справу про образу представника влади (ст. 319 КК РФ) було порушено в лютому 2018 року.

"У період з 31 січня до 4 лютого двоє чоловіків в групах "меру-відставку" та "Снігові дороги Магадана" у What's Арр опублікували повідомлення, які містили образи Гришана у непристойній формі у зв'язку з виконанням ним своїх посадових обов'язків", - йдеться у повідомленні слідчих органів.

Слідчі визнали образи публічними, оскільки повідомлення бачили інші учасники груп.

Обидва чоловіки визнали провину і принесли меру вибачення у письмовій формі. Він погодився на припинення кримінального переслідування щодо них і призначення їм штрафу.

Раніше РБК писав, що в рамках розслідування цієї справи у двох інших жителів Магадана, які були у складі групи "За повернення прямих виборів мера" у What's Арр, вилучили мобільні телефони та сім-карти. Активісти пов'язали цю справу з мітингами за повернення прямих виборів мера.

СК підтвердив, що у кількох мешканців були вилучені телефони. "Щодо мети вилучення телефонів нерідко висловлювалися далекі від істини думки. У зв'язку з цим варто зазначити, що після проведення слідчих дій, всі вилучені мобільні телефони були повернуті власникам, інформація, що не відноситься до предмету доказування у кримінальній справі, слідством не вивчалася", - запевнили в СК.

Як повідомлялося раніше, в Росії штрафуватимуть операторів за використання інтернет-анонімайзерів. Закон набуде чинності на початку вересня.

Вибір редакції