Гендиректор "Північного потоку-2": рішення Данії може відкласти будівництво на роки

Дата публікації
Перегляди
6682
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гендиректор "Північного потоку-2": рішення Данії може відкласти будівництво на роки

Фото: Associated Press

Рішення Данії підтримали в Польщі.

Генеральний директор компанії Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу "Північний потік-2", визнав, що відмова Данії дозволити будувати газогін у своїй виключній економічній зоні здатна відтермінувати завершення проекту на роки.

Про це у середу, 27 березня, пише "Європейська правда".

Видання пише, що 28 лютого Данське енергетичне агентство (DEA) оголосило, що ратифікація угоди між Польщею і Данією про морські кордони в Балтійському морі означає, що Копенгаген повинен отримати від Nord Stream 2 AG повну оцінку екологічного впливу проекту газопроводу, який буде проходити через данські територіальні води. Компанія Nord Stream 2 AG стверджувала, що підстав для підготовки ще однієї оцінки та направлення її на публічні консультації немає.

Проте DEA таки попросило в оператора проекту газопроводу "Північний потік-2" додаткову екологічну оцінку основного маршруту проходження газопроводу, на південь від острова Борнхольм.

Гендиректор Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг у листі правлінню компанії повідомив, що Данія не дає згоди на проходження газопроводу на північ від острова, і прагне отримати оцінку щодо південного маршруту.

Південний маршрут через територіальні води Данії підпадає під дію закону, який дозволяє Копенгагену оцінити прохання про будівництво "Північного потоку-2" з погляду зовнішньої та безпекової політики.

"На жаль, рішення DEA не відповідає нашій думці і є кришталево ясним", - сказав Варніг. Він зазначив, що Nord Stream 2 AG може оскаржити це рішення до 24 квітня цього року. Процедура може тривати кілька місяців, і може бути нова апеляція. Також Данія може запитати думку Польщі з цього приводу.

"Все разом це може тривати роки", - попереджає представник компанії, відповідальний за будівництво нового газопроводу від Росії до Німеччини.

"Під час розгляду DEA може призупинити розгляд заяви на південний маршрут", - додав він.

Разом з тим, посол Польщі в України Бартош Ціхоцький у Twitter привітав рішення Данського енергетичного агентства.

Нагадаємо, 12 березня Європейський парламент ухвалив новий звіт стосовно політичних стосунків між Європейським союзом та Росією, в якому закликають припинити будівництво "Північного потоку-2" та бути готовими до введення нових санкцій.

У лютому росіяни погрожували європейським країнам труднощами з газом, якщо вони блокуватимуть "Північний потік-2".

Європарламент прийняв резолюцію із закликом зупинити проект "Північний потік-2"

Європарламент прийняв резолюцію із закликом зупинити проект "Північний потік-2"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
6682
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація