У РФ пригрозили "проблемами з газом" країнам, які блокуватимуть "Північний потік - 2"

У РФ пригрозили "проблемами з газом" країнам, які блокуватимуть "Північний потік - 2"

Фото: Associated Press

В МЗС Росії застерегли ЄС від блокування газопроводу.

У МЗС РФ радять країнам Євросоюзу не противитися будівництву газопроводу "Північний потік -2", в іншому випадку пригрозили "труднощами з газопостачанням".

Про це заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін розповів в інтерв'ю РИА "Новости", передає DW.

Панкін застеріг не чинити перешкоди" будівництву газопроводу аби "змусити Росію качати газ через Україну на їхніх умовах, з їхніми тарифами, з невизначеністю в юридичних речах".

Він вказав на можливі труднощі, які виникнуть у європейських споживачів в тому випадку, якщо одночасно РФ і Україна не зможуть домовитися щодо транзиту газу і "залишатимуться проблеми з "Північним потоком - 2".

При цьому заступник міністра заявив, що Росія готова продовжувати транзит поставок газу в Європу через Україну

"Ми готові продовжувати український транзит, але на тих умовах, які потрібні нам", - сказав Панкін, висловивши припущення, що до наступних переговорів, після президентських виборів, позиція української сторони може змінитися.

"Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

"Північний потік-2": євродепутати закликають зупинити будівництво проекту

"Північний потік-2": євродепутати закликають зупинити будівництво проекту

Повʼязані теми:

Наступна публікація