Глава МЗС Росії заявив про завершення війни в Сирії

Дата публікації
Перегляди
3940
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Глава МЗС Росії заявив про завершення війни в Сирії

Фото: Getty Images

На думку Лаврова, в країні залишаються "осередки напруженості".

Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про завершення війни в Сирії.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Труд", передає РБК.

"Війна в Сирії дійсно закінчилася. Країна поступово повертається до нормального, мирного життя", — сказав Лавров.

При цьому глава російського МЗС зазначив, що в країні зберігаються "осередки напруженості". Це стосується не підконтрольних сирійському уряду територій — в провінції Ідліб і в районі східного берега річки Євфрат.

Лавров вважає, що першочергові завдання у Сирії зараз – надання гуманітарної допомоги і підтримка політичного процесу з врегулювання кризи в країні.

Війна у Сирії триває від 2011 року, коли низкою арабських країн прокотилася хвиля антиурядових повстань. Уряд Сирії відтоді воював і досі воює проти різних опозиційних до нього сил, зокрема й ісламістських структур на кшталт терористичної "Ісламської держави". Захід неодноразово закидав сирійському уряду застосування у війні забороненої, зокрема хімічної, зброї. За ці роки уряду на чолі з Башаром Асадом вдалося повернути контроль над більшою частиною території країни.

11 серпня стало відомо про те, що урядова армія Сирії захопила стратегічно важливе місто Аль-Хобейт у провінції Ідліб - останній, яку контролюють повстанці. Захоплення Аль-Хобейта є найзначнішим прогресом армії Асада від моменту початку її наступу в провінції Ідліб три місяці тому, заявили у базованому в Лондоні Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини. За його даними, в боях за Аль-Хобейт загинули більше сотні бійців з обох сторін. При цьому сирійська армія та її союзники приблизно дві тисячі разів завдавали по повстанцях артилерійських та авіаударів.

На виставці про сирійську війну Міноборони Росії показало заборонені касетні бомби

На виставці про сирійську війну Міноборони Росії показало заборонені касетні бомби

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3940
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація