Інформаторку WikiLeaks Меннінг повернули за ґрати через тиждень після звільнення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона відмовляється свідчити у суді.

Челсі Меннінг, колишнього аналітика розвідки американської армії, що провів чотири роки у в'язниці за надання секретної інформації WikiLeaks, відправили за ґрати через тиждень після звільнення з в'язниці.

Відповідне рішення у четвер, 17 травня, ухвалив суддя федерального окружного суду в Олександрії, штат Вірджинія, передає USA Today.

Меннінг проведе не більше 18 місяців у в'язниці через те, що продовжує відмовлятися свідчити перед присяжними у справі WikiLeaks.

"Я скоріше помру з голоду, ніж зміню свою думку з цього приводу. І коли я кажу це, я кажу це буквально", - сказала Меннінг під час слухань у суді.

Мойра Мельцер-Коен, адвокат Меннінг, сказала, що вона розчарована рішенням судді. Вона каже, що Меннінг "відома своєю принциповістю" і нове ув'язнення не має сенсу, тому що жодна кількість позбавлення волі не може змусити її змінити свою думку.

Прокурор Захарій Тервіллігер зі свого боку сказав, що він все ще сподівається, що Меннінг передумає. Він відмовився розповісти, що він буде робити, якщо Челсі Меннінг продовжить відмовлятися від свідчень.

Нагадаємо, Челсі Меннінг звільнили з в'язниці у четвер, 9 травня, після двомісячного арешту за відмову свідчити перед судом присяжних. Її звільнили тільки тому, що закінчився термін роботи суду присяжних. Перед тим, як вийти з в'язниці, Меннінг отримала чергову повістку з вимогою дати свідчення 16 травня новому складу суду.

17 січня 2017 року тодішній президент США Обама значно скоротив термін ув'язнення інформатору WikiLeaks Челсі Меннінг, яка була засуджена до 35 років в'язниці. Вона була звільнена 17 травня того року, а не 2045 року, як передбачалося вироком. Обама заявив, що ухвалив рішення про помилування інформатора, оскільки її покарання було набагато жорсткішим, ніж у інших.

Рішення президента Обами врятувало Челсі Меннінг, яка двічі намагалася вбити себе через невизначеність майбутнього в якості жінки-трансгендера у чоловічій військовій в'язниці.

На момент винесення вироку Меннінг була чоловіком на ім'я Бредлі. До арешту він був аналітиком ЦРУ. Меннінг зізнався в тому, що передав сайту WikiLeaks відеозапис ударів з повітря, в результаті яких були вбиті мирні громадяни, сотні тисяч доповідей про інциденти на фронтах війни в Афганістані та Іраку, досьє на ув'язнених в'язниці Гуантанамо і близько 250 тисяч дипломатичних депеш держдепартаменту США. 

ВідеоБредлі Меннінга визнали винним у шпигунстві

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції