Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Констатинопольський патріархат проведе Собор, попри "шантаж" РПЦ

Мільйони православних України ризикують бути взагалі не почутими на Кріті.

Всеправославний собор, який має зібратися 16-27 червня на острові Крит, відбудеться, незважаючи на відмову низки церков брати в ньому участь.

Про це ТСН.ua повідомив представник Константинопольського патріархату у Всесвітній раді церков архієпископ Йов.

За його словами, можливу відмову від участі у Соборі Російської православної церкви давно передбачали, тому зустріч, попри все, відбудеться. "Вселенський патріархат не змінює своєї позиції і не піддається на шантаж. Собор скликаний", - зазначив архієпископ.

Водночас він не виключив, що в останній момент глава РПЦ Кирило може прибути на Собор. У Констатинопольському патріархаті наполягають, що рішення Собору обов'язкові до виконання всіма церквами. 

Напередодні, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон повідомив, що РПЦ відмовилася брати участь у Всеправославному соборі. Він додав, що всі ухвалені рішення на Соборі у разі відсутності хоч-якоїсь церкви будуть нелегітимними. "РПЦ звертатиметься з проханням до Константинопольського патріарха про те, щоб провести собор в інші строки, а час, який з'явиться в результаті цього рішення, використати на те, щоб вирішити накопичені проблеми та гідно підготувати Всеправославний собор", - сказав представник РПЦ.

Також про свою відмову вже повідомили глави Болгарської, Антиохійської, Сербської і Грузинської церков.

Не варто забувати, що Українська православна церква Московського патріархату офіційно є частиною РПЦ з правами широкої автономії. Своєю чергою, УПЦ Київського патріархату і Українська Автокефальна Правослана Церква не визнані іншими православними церквами на офіційному рівні. РПЦ наполягає на їхній неканонічності. Таким чином, українські православні можуть взагалі залишитися без права голоса на Всеправославному соборі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції