Мей заявила, що Brexit може не відбутися взагалі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прем'єр Великої Британії наполягає на узгодженні угоди.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей вважає, що Brexit може не відбутися, якщо парламенту і уряду не вдасться узгодити відповідний договір.

Про це йдеться в офіційній опублікованій заяві.

Мей зазначила, що узгоджений нею з ЄС договір про Brexit тричі відхилявся парламентом, і немає ніяких ознак того, що він може бути прийнятий в найближчому майбутньому.

"Я хочу, щоб Велика Британія вийшла з ЄС впорядкованим способом якомога швидше, а це означає, що потрібно піти таким чином, щоб це не порушувало життя людей. Оскільки парламент ясно дав зрозуміти, що зупинить вихід Великої Британії  без угоди, у нас тепер є серйозний вибір: залишити Європейський союз з угодою або взагалі не йти", – йдеться в заяві.

Прем'єр-міністр наполягає, що Brexit необхідно забезпечити, а для цього треба узгодити договір. За її словами, якщо депутати-консерватори і депутати від DUP не зможуть забезпечити більшість, то у неї не буде іншого вибору, окрім як звернутися до Палати громад.

"Чим довше це триватиме, тим більше ризик того, що Велика Британія взагалі ніколи не піде", - заявила Мей, повідомивши, що  наступного тижня знову планує їхати в Брюссель, щоб домовитися про доповнення до статті 50.

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, проти – 48,1%. За попередніми домовленостями, процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відстрочку Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент Великої Британії її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади глави уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем в листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС - дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції