На дні Атлантики знайшли "радянські скарби" на три мільярда доларів

Дата публікації
Перегляди
5488
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На дні Атлантики знайшли "радянські скарби" на три мільярда доларів

За даними шукача скарбів, затонуле судно перевозило злитки платини з СРСР

Американський шукач скарбів виявив затонуле британське судно, яке могло перевозити з СРСР до США вантаж платини.

Американський мисливець за скарбами Грег Брукс знайшов на дні Атлантичного океану затонуле судно з вантажем "радянської" платини вартістю близько трьох мільярдів доларів.

За словами Брукса, остов британського торгового корабля "Порт-Ніколсон" (SS Port Nicholson) лежить на дні у 80 кілометрах від узбережжя США. У 1942 році це судно торпедувала німецька субмарина.

У реєстрі Мінфіну США Брукс знайшов відомості про те, що разом з "Порт-Ніколсоном" затонув великий вантаж платини, злитки якої були передані США Радянським Союзом як плату за військові постачання.

Брукс стверджує, що виявив судно ще чотири роки тому, однак тримав свою знахідку в таємниці до того часу, поки не оформив дозвіл на підйом.

Операцію з підняття скарбів на поверхню Брукс сподівається розпочати до кінця лютого.

Однак питання про те, кому має належати затонулий вантаж, поки не вирішене. Експерти в галузі морського права кажуть, що претензії на власність можуть пред'явити США, Великобританія і Росія.

Однак багато фахівців сумніваються в тому, що на борту може бути платина. Зокрема, представники уряду Великобританії заявили, що, за їхніми даними, "Порт-Ніколсон" перевозив техніку і військове майно.

Нагадаємо, восени минулого року в Атлантичному океані знайшли аж два кораблі з вантажем срібла. Британський корабель часів Першої світової війни British SS Mantola перевозив срібло, вартість якого на даний момент становить близько 12 мільйонів фунтів, а судно часів Другої світової війни SS Gairsoppa, було заповнене 7 мільйонами ​​унцій срібла на суму 155 млн фунтів стерлінгів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5488
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація