Наступ "Талібану": США евакуюють дипломатів та громадян з Кабула

Наступ "Талібану": США евакуюють дипломатів та громадян з Кабула

Фото: Associated Press

Усіх працівників посольства хочуть вивезти до 17 серпня.

Сполучені Штати Америки проводять евакуацію своїх дипломатів в Кабулі через наступ "Талібану".

Про це повідомляє видання CNN.

Зазначається, що мета операції - вивезти усіх співробітників посольства США до ранку вівторка, 17 серпня. За можливості, це намагатимуться зробити швидше, адже евакуацію будуть проводити цілодобово. 

З посиланням на власні джерела CNN повідомляє, що гелікоптери безперервно перевозять персонал із посольства до аеропорту. За планом, спочатку вивозитимуть персонал посольства. Далі - громадян США та власників спеціальних імміграційних віз. Крім того, розпускають місцевих мешканців, які працюють у дипустанові. 

Видання повідомляє, що більшість дипломатів вирушать до аеропорту в Кабулі, а потім до США. За даними джерел, невелика кількість основного персоналу, зокрема і провідний американський дипломат в країні, поки що залишатиметься в аеропорту Кабула. Це означає, що посольство США в Кабулі буде закрито - принаймні найближчі кілька днів. 

Як повідомлялося,  "Талібан" захопив стратегічне місто Джелалабад -  п'яте за величиною. На ранок 15 серпня Кабул залишався єдиним великим місто країни під контролем уряду.

Тим часом в ООН заявили, що ситуація в Афганістані виходить з-під контролю. Мінімум 241 тисячі осіб довелося покинути свої будинки через бої. У країні переповнені лікарні, починає відчуватися нестача їжі та медикаментів, знищуються мости, дороги, школи і лікарні.

Новини світу: про що вдалося домовитись з талібами в столиці Катару та що відбувається в Афганістані

Новини світу: про що вдалося домовитись з талібами в столиці Катару та що відбувається в Афганістані

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація