НАТО відточить реакцію на гіпотетичну агресію зі Сходу

НАТО відточить реакцію на гіпотетичну агресію зі Сходу

Голови оборонних відомств зберуться в лютому / Фото: grim.in.ua

Міністри оборони країн-членів вирішать, як Альянс реагуватиме на гібридну війну.

Міністри оборони країн-членів НАТО у лютому відпрацюють оперативну реакцію на гіпотетичну воєнну агресію зі Сходу.

Про це інформує німецьке видання Welt am Sonntag з посиланням на джерела в Альянсі, передає Deutsche Welle.

Зокрема, міністри хочуть змоделювати реакцію на атаку проти НАТО зі Сходу. В Альянсі повідомляють, що відпрацьовуватимуть кризовий менеджмент та наголошують, що це стандартна процедура.

"Під час симуляції в умовах дефіциту часу міністри повинні будуть вирішити, як НАТО реагуватиме - у тому числі й в плані розгортання наземних сил", - заявив газеті представник Північноатлантичного альянсу.

Видання зазначає, що міністри оборони реагуватимуть на гібридний сценарій воєнних дій, схожий на той, що був реалізований під час анексії Криму Росією. Однак в ході цієї симуляції Росія не буде названа агресором.

Згідно з інформацією, симуляція відбудеться наприкінці дводенного засідання міністрів оборони країн альянсу 11 лютого. Цей крок було погоджено у відповідь на бажання багатьох членів НАТО на практиці бачити, які механізми будуть задіяні на найвищому політичному рівні у випадку воєнної агресії. Торік, за даними видання, відбулися дві подібні таємні симуляції, де відпрацьовувалася реакція на гіпотетичні атаки зі Сходу та Півдня.

Нагадаємо, що через агресію Росії НАТО збільшить кількість штабів у Східній Європі. Їх кількість збільшать до шести. Два нових відкриють у Словаччині та Угорщині.

Повʼязані теми:

Наступна публікація