Названо 10 причин більше не вважати США вільною країною

Дата публікації
Перегляди
2614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Названо 10 причин більше не вважати США вільною країною

Після 11 вересня 2001 року США систематично обмежують громадянські свободи

Професор права Джонатан Терлі переконаний, що нові владні повноваження зробили Штати "частково авторитарними".

Професор права суспільних інтересів в Університеті Джорджа Вашингтона Джонатан Терлі вважає, що США більше не підпадає під визначення "вільної країни".

Учений навів перелік повноважень американської влади, набутих після терактів 11 вересня 2001 року, які систематично обмежують громадянські свободи в ім'я зміцнення "держави безпеки".

Нові повноваження силових структур, на його переконання, дозволяють вважати США "як мінімум частково авторитарною" країною. Зокрема, це:

1. "Вбивство громадян США". Обама, а до нього Буш, претендує на право ліквідувати будь-якого громадянина, що вважається терористом або посібником тероризму.

2. "Арешт на невизначений термін". Відповідно до закону, підписаного в грудні, підозрюваних в тероризмі утримуватимуть у військових в'язницях. "Президент також має право затримувати на невизначений термін громадян, обвинувачених у тероризмі", - йдеться в статті професора для The Washington Post. За даними автора, адміністрація США перешкоджає спробам оскаржити ці повноваження у федеральному суді.

3. "Свавілля юстиції": відтепер президент США вирішує, який суд буде судити громадянина - федеральний суд або військовий трибунал.

4. "Обшуки без ордера": президент США тепер має право віддавати розпорядження про стеження без видачі належних ордерів, а також змушувати компанії та організації надавати інформацію про фінансове становище, листування та коло спілкування громадян.

5. "Засекречені докази": на думку автора, влада США часто-густо використовує засекречені докази для арешту громадян, а також на судових процесах. "Влада також змушує суди відхиляти позови до уряду США, просто подаючи заяви, що ці судові справи змусять уряд оприлюднити секретну інформацію і зашкодять національної безпеки", - пише автор.

6. "Військові злочини": в 2009 році адміністрація Обами заявила, що не допустить розслідувань щодо працівників ЦРУ, яких підозрюють у застосуванні вотербордінга (катування утопленням). "Це вихолощує не тільки зобов'язання за міжнародними договорами, а й Нюрнберзькі принципи міжнародного права", - вважає автор.

7. Уряд США став активніше вдаватися до засекреченого Суду у справах нагляду за іноземною розвідкою. У 2011 році Обама продовжив повноваження суду, в тому числі дозволив таємні обшуки громадян, які не належать до виявлених терористичних організаціях.

8. "Імунітет від судових обмежень": адміністрація Обами успішно домагається імунітету для фірм, які сприяють стеженню за громадянами без належних ордерів.

9. "Постійне стеження за громадянами": адміністрація Обами відстояла своє право за допомогою GPS-пристроїв стежити за кожним кроком громадян, не запитуючи жодних ордерів або контролю суду.

10. "Екстраординарна видача громадян": у влади США з'явилося повноваження переводити громадян США і негромадян в іншу країну. "Цю систему засуджують за використання інших країн для тортур", - пояснив професор.

Читайте також:

Джордж Буш просуває в президенти США свого молодшого брата

Лукашенко: у світі єдиний диктатор - США

WikiLeaks викрив держави, які стежать за своїми громадянами

Росія дорікнула США зневагою до ідеалів демократії

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація