Перейти до змісту
Не за протоколом: яких дипломатичних ляпів припускався під час президенства Дональд Трамп

Кілька разів американський президент обмовлявся та робив безглузді міжнародні дзвінки.

Президент США Дональд Трамп неодноразово під час свого президентства припускався дипломатичних фейлів та проколів та діяв не за протоколом.

Про такі випадки виданню Politico розповіли помічники Трампа та представники Білого дому.

Так, кілька разів президент США хотів зателефонувати прем’єр-міністру Японії Сіндзо Абе, однак не враховував, що країни розташовані в різних часових поясах, і коли в Штатах день, то в Японії ніч. За словами помічників, це відбувалось регулярно, і пояснити Трампу різницю в часі було досить проблематично.

"Йому було складно визнати те, що керівнику країни може бути 80 або 85 років, і він буде спати або перебувати не в потрібному місці о 10:30 або 11 вечора за їхнім часом. Коли він (Трамп – ред.) хоче зателефонувати комусь, він це робить. Він дуже імпульсивний в цьому плані. Він не думає про те, котра це година або хто це", - розповів один із членів Ради нацбезпеки США.

Окрім невдалих телефонних розмов Трамп також здійснював і невдалі обмовки, дивні зустрічі та різноманітні непорозуміння.

Одного разу, вивчаючи карту Південної Азії, він неправильно назвав країну Непал як "nipple" (з англ. – сосок), а згодом глузливо назвав Бутан "button" (з англ. – кнопка).

Деякі чиновники у Білому домі зазначають, що такі дії президента США шкодять іміджу країни, оскільки виражають неповагу до міжнародних партнерів та спільноти.

За словами радника команди Держдепу США та віце-президента з міжнародної політики Heritage Foundation Джеймса Карафано, Трамп не вважає це порушенням дипломатичного протоколу, а навпаки – своєю особливістю.

"Я не думаю, що він розглядає їх як ляпи, я думаю, що він бачить їх як "погляньте, я роблю це по-іншому". Якщо ви скажете: "Це не так, як роблять всі, він відповість, - хто це сказав? Де записано, що я не можу цього робити?", - розповів Карафано.

Непорозуміння президента США були також і під час двосторонніх зустрічей. Напередодні зустрічі із прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді Трамп запитав, чи приїде він разом із дружиною, на що радники відповіли, що Моді давно живе окремо від дружини. "Ох, я думаю, я би зміг його з кимось познайомити", - пожартував американський президент.

На цій самій зустрічі і відбулись обмовки Трампа щодо Непалу та Бутану, які він вважав частинами Індії.

Один із членів Ради нацбезпеки США зазначив, що Трамп намагається уникати конкретних імен та назв, якщо боїться, що не зможе їх правильно вимовити. Однак інколи він таки намагається, і це закінчується провалом. Так, на зустрічі з африканськими країнами під час Генасамблеї ООН Трамп назвав Намібію Намбією. Однак, за словами радників, він здивував всіх, правильно вимовивши Кот-д’Івуар.

Ще одного ляпу Трамп припустився минулого місяця під час візиту до Вашингтону італійського прем’єра Джузеппе Конте. Американський президент привітав його з перемогою (на виборах), однак в Італії посаду прем’єра не отримують на виборах, а її визначає парламентська більшість.

Трамп також ніколи не зважає на міжнародні суперечки та історичні проблеми. Під час зустрічі із прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе американський президент постійно хвалив китайського "сильного" лідера Сі Цзіньпіня, який допоможе їм у проблемі Північної Кореї, незважаючи на те, що історично Японія та Китай є непримиренними ворогами.

Крім цього, Трамп також робив і кілька відверто глузливих та різких речей, зокрема пародіював у Білому домі індійського прем’єра Нарендру Моді та його акцент, а також назвав кілька африканських країн "смердючими дірками".

Ще однією цікавою особливістю Трампа є те, що він обожнює говорити телефоном із міжнародними лідерами, коли на те немає жодної необхідності. Один із чиновників розповів, що Трамп настільки полюбляв безглузді телефонні розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном, що той одного разу відверто запитав: "Про що ми говоримо?".

Те саме стосується і зустрічей, зокрема із японським прем'єром Сіндзо Абе, з яким Трамп вже зустрічався сім разів. Японські чиновники жартують, що їхній прем’єр мав одну велику зустріч із американським президентом, оскільки всі вони постійно стосувались лише двох тем – торгівлі та Північної Кореї. Але в Японії бояться сказати це прямо, оскільки хвилюються за стратегічні стосунки зі Штатами.

Одного разу така зневага Трампа до дипломатичного протоколу мала і хороший результат щодо гуманітарної ситуації. Під час одного зі землетрусів минулого року (видання не повідомляє, в якій саме країні) Трамп розпорядився терміново вислати туди кілька літаків Військо-повітряних сил США із гуманітарною допомогою.

"Всі казали, що так не підходить, дочекайтесь, поки [той] уряд попросить нас, вони, можливо, не потребують цих літаків", розповів чиновник, однак Трамп наполіг на своєму: "Ні, я хочу відправити туди щось просто зараз".

За словами чиновників та радників американського президента, він просто не хоче орієнтуватися на всі ці "9000 рівнів" бюрократії під час кризових ситуацій.

Відео Популізм, скандальність, неполіткоректність: світ вкотре обговорює поведінку подружжя Трампів

Перша леді Америки цього тижня зробила неможливе: перевершила свого чоловіка в епатажності. Вона приїхала в центр для дітей нелегальних мігрантів у куртці з написом: "Мені байдуже, а вам?". Але світ досі обговорює заяви її чоловіка, який збирається втретє зустрітись з Путіним і обговорити з ним події в Україні, хвалить вчинки Ким Чен Іна та оголошує торгову війну всьому світові.

Популізм, скандальність, неполіткоректність: світ вкотре обговорює поведінку подружжя Трампів

 

Залиште свій коментар