Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новий дипломатичний скандал: США і РФ посварились через прапори 

У російській Держдумі заявили, що через інцидент із прапорами відкладається поїздка делегації депутатів у США.

Російські прапори зняли з будівель у Вашингтоні і Сан-Франциско, в яких до початку вересня працювали російські дипломати.

Про це пише ВВС.

Міністерство закордонних справ Росії через це висловило протест.

Вашингтон раніше заявляв, що всі дії з російськими дипломатичними об'єктами проходять в рамках міжнародних конвенцій.

"Зрозуміло, ніякої згоди на зняття прапорів російська сторона не давала", - заявила офіційний представник МЗС Марія Захарова, назвавши зняття прапорів "ворожої акцією".

У Москві розцінили це як "наругу над державним символом Росії", додала Захарова. За її словами, Росія зробить відповідні дії, але якими вони будуть, в МЗС поки не вирішили.

У держдепартаменті США, коментуючи заяву російського посольства, заявили, що з прапорами при знятті поводилися акуратно.

У російській Держдумі заявили, що через інцидент із прапорами відкладається поїздка делегації депутатів у США.

Нагадаємо, 31 серпня влада США зажадала від Кремля закрити до 2 вересня генеральне консульство в Сан-Франциско, а також торгпредставництво в Вашингтоні і його філію в Нью-Йорку. На території торгпредставництва Росії у Вашингтоні спалювали якісь документи. Також чимало документів у коробках вивозили за його межі. 

До 1 жовтня російське генконсульство мало припинити свою роботу, і всі співробітники російської дипломатичної установи повинні були залишити будівлю, у якій також розташовувались квартири російських дипломатів.

Напередодні, 11 жовтня, посольство Росії в США заявило, що з закритого в вересні консульства в Сан-Франциско були зірвані російські прапори.

Своєю чергою у Держдепі США запевнили, що "прапори з колишніх консульських об'єктів РФ в Сан-Франциско були дбайливо зняті і зберігаються в безпеці в цих будівлях".

Залиште свій коментар

Вибір редакції