Патріарх Варфоломій провів спільну з українцями молитву у Стамбулі

Дата публікації
Перегляди
3396
Патріарх Варфоломій провів спільну з українцями молитву у Стамбулі

Twitter/Andrii Sybiha

Варфоломій з українцями помолився за жертв Голодомору.

Вселенський патріарх Варфоломій разом з українцями 2 грудня помолився за жертв Голодомору у стамбульському храмі.

Про це на своїй сторінці у Twitter  повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга. 

Посол зазначив, що молебень відбувся в церкві Святого Миколая, а участь у богослужінні взяли представники дипкорпусу, української громади, лідери кримськотатарської діаспори.

"Участь у Патріаршій літургії на вшанування пам`яті жертв Голодомору також взяли професор В.Василенко та С.Кульчицький, книги яких про Голодомор турецькою мовою 4 грудня презентуємо на конференції в Анкарі", - повідомив Сибіга.

Нагадаємо, що 19 листопада Вселенський патріархат підтвердив свої наміри надати Українській церкві Томос та офіційно анонсував проведення Об'єднавчого собору в грудні.

Раніше Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня, Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським.

У Стамбулі під час синоду Вселенського патріархату затвердили текст Томосу

У Стамбулі під час синоду Вселенського патріархату затвердили текст Томосу