Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Патріарх Варфоломій незабаром оголосить дату Об'єднавчого собору - Порошенко

До створення автокефальної Української православної церкви залишився один крок.

Вселенський патріарх Варфоломій незабаром оголосить дату Об'єднавчого собору, на якому мають обрати предстоятеля незалежної Української православної  церкви.

Про це ввечері 29 листопада оголосив президент України Петро Порошенко.

"Томос - це грамота про нашу духовну незалежність. Українська церква стає однієї з 15 самостійних православних церков, з яких складається вселенське православ'я. Держава для цього вже все зробила, що могла і мусила зробити. І все від нього залежне вчинив Вселенський патріарх і Вселенський престол", -  сказав він.

Президент зазначив, що до завершення процесу створення автокефальної церкви залишився один крок.

"Тепер вже нашим православним ієрархам належить зібратися і провести Об'єднавчий собор. Обраному предстоятелю випаде честь отримати Томос з рук Вселенського патріарха", - заявив Порошенко.

Як повідомлялося, представник української влади спеціально прибув на синод до Стамбула, однак він не брав участі в засіданнях, а лише за необхідності консультував учасників щодо українських питань. Цю роль відрядили виконувати заступнику голови Адміністрації президента Ростиславу Павленку. 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Тоді Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

ВідеоВселенський патріархат розробив статут Української помісної церкви

У четвер ввечері журналісти отримали офіційне комюніке священного синоду Вселенського патріархату. Про що йдеться у документі – дивіться у сюжеті. 

Вселенський патріархат розробив статут Української помісної церкви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції