Після півторарічної кризи в Бельгії нарешті з'явиться уряд

Дата публікації
Перегляди
1087
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Після півторарічної кризи в Бельгії нарешті з'явиться уряд

60-річний Еліо ді Рупо стане першим з 1974 року соціалістом на посаді голови уряду Бельгії / Фото: AFP

Лідер соціалістів Еліо ді Рупо стане першим франкомовним прем'єром Бельгії за 30 років.

Шість політичних партій Бельгії домовилися про формування коаліційного уряду, без якого країна жила останні півтора року.

Представники політичних сил досягли принципової угоди ввечері 30 листопада. Як очікується, новий уряд очолить лідер соціалістів франкомовної Валлонії Еліо ді Рупо, передає BBC.

Через франко-фламандські розбіжності Бельгія вже 535 днів живе без нового уряду, який мав з'явитися ще за підсумками парламентських виборів у червні 2010 року. Таким чином країна встановила своєрідний політичний рекорд в сучасній історії.

Протягом часу, поки політики сперечалися, країною керувала тимчасова адміністрація, яка навіть прийняла від імені країни головування в Євросоюзі.

Політична криза в Бельгії навіть викликала побоювання, що країна може розколотися на дві частини. Фламандці, які становлять 60% населення і традиційно дотримуються більш консервативних поглядів, були незадоволені тим, що за конституцією політичний вплив між двома громадами ділиться порівну.

Однак загроза кризи в єврозоні змусила бельгійських політичних лідерів взяти себе в руки і сконцентруватися. Переговори зрушили з місця в жовтні, коли було вирішено дати більше влади регіонам. Днями ж вони впоралися з останнім каменем спотикання на переговорах, спільно підготувавши план економії бюджетних коштів.

Очікується, що 180-сторінковий документ 1 грудня буде схвалено остаточно, і новий уряд з'явиться вже на початку наступного тижня.

60-річний Еліо ді Рупо стане першим франкомовним прем'єр-міністром Бельгії за останні 30 років і першим з 1974 року соціалістом на посаді голови уряду.

Читайте також:

Бельгія стала єдиною у світі країною, яка провела рік без уряду

Долю Європи визначатиме тіньовий уряд - "клан восьми"

ЄС назвав п'ять країн, які загрожують економіці єврозони

Банкіри почали відлік "останніх днів" євро

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1087
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація