Бельгія стала єдиною у світі країною, яка провела рік без уряду

Бельгія потрапила до Книги рекордів Гіннеса із рекордно затяжною політичною кризою, яке не може вирішитися з 2007 року.

Бельгія стала єдиною в світі країною, яка провела рік без уряду, за що і потрапила до Книги рекордів Гіннеса.

22 квітня виповнився рівно рік з моменту заяви прем'єра Іва Летерма про відставку свого кабінету (офіційно затверджену королем 24 квітня).

З того часу провідні партії не можуть дійти компромісу за основними розбіжностями, що не дозволяє їм сформувати новий кабінет.

Бельгійська політична криза розпочалася ще в 2007 році. За цей період в країні змінилося 4 уряди, а різного роду перехідні періоди, коли країна не мала чинного кабінету міністрів, загалом тривали більше двох років.

В основі кризи лежать гострі розбіжності між процвітаючою нідерландськомовною Фландрією і менш успішною франкомовної Валлонії. Фландрія прагне до максимальної децентралізації Бельгії, яка дозволила б цьому регіону в повному обсязі розпоряджатися своїми податковими надходженнями, не віддаючи однієї третини від них Валлонії.

Економічні розбіжності загострені до межі цілою низкою національних і культурних протиріч.

Знаковою проблемою для валлонів та фламандців стала проблема розподілу останнього двомовного виборчого округу країни, до якого входять Брюссель і його фламандські передмістя Халле і Вільворде.

Результатом кризи квітня 2010 стали позачергові парламентські вибори 13 червня, на яких у Фландрії несподівано і з великим відривом перемогла націоналістично налаштована партія "Новий фламандський альянс", що лише призвело до посилення політичної напруженості в країні.

Переговорний процес про створення коаліції досі так не зрушився з мертвої точки, на бельгійській політичній арені змінилися вже сім королівських посередників на переговорах щодо формування правлячої коаліції.

Зараз країною цілком успішно продовжує керувати команда Іва Летерма, яка діє відповідно до конституції і мандата короля бельгійців Альберта II в режимі "поточних справ".

Читайте також:

Бельгія встановила світовий рекорд за тривалістю політичної кризи

Річницю політичної кризи в Бельгії відзначили масовим роздяганням

У Бельгії сенатор закликала до "сексуального страйку", поки чоловіки не вирішать політичну кризу

Бельгія може розділитися навпіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: