Бельгія встановила світовий рекорд за тривалістю політичної кризи

У четвер, 17 лютого, виповнилося 249 днів з моменту проведення в країні позачергових виборів, після чого мав бути сформований уряд.

Бельгія стала світовим рекордсменом за тривалістю політичної кризи - у четвер, 17 лютого, виповнилося 249 днів з моменту проведення в країні позачергових виборів, за підсумками яких має бути сформовано новий уряд, чого до цього часу так і не відбулося.

До Бельгії на європейському континенті пальму першості утримували Нідерланди, а в світовому масштабі - Ірак. Нідерландам для формування виконавчої влади в 1977 році було потрібно 208 днів, а в Іраку в 2009 році цей процес зайняв 248 днів.

У даний час в.о. прем'єр-міністра є Ів Летерм, чия відставка послужила приводом до червневих виборів до федерального парламенту країни.

Король Бельгії Альберт II вдався до послуг вже шостого парламентера з метою виходу з глухого кута переговорів про формування урядової коаліції, головним "каменем спотикання" на яких стали розбіжності між франкомовними та нідерландомовними партіями в питанні проведення державної реформи.

Якщо політикам так і не вдасться домовитися, в Бельгії у травні або червні можуть бути проведені нові позачергові парламентські вибори. За інформацією місцевих ЗМІ, політичні партії вже почали підготовку до них, незважаючи на загальне бажання уникнути проведення голосування.

Нагадаємо, на знак протесту проти "безвладдя" сенатор з Фландрії Марлен Теммермам раніше закликала співгромадян відмовитися від сексу, поки не буде сформовано новий федеральний уряд. А в січні популярний бельгійський актор Бенуа Пельворд закликав чоловіче населення країни не голитися доти, поки політики не домовляться.

Раніше глава партії Новий фламандський альянс (NVA) Барт де Вейвер назвав Бельгію нефункціонуючою і невдалою країною.

Читайте також:

У Бельгії сенатор закликала до "сексуального страйку", поки чоловіки не вирішать політичну кризу

Лінгвістична криза в Бельгії: король прийняв відставку уряду

Уряд Пакистану пішов у відставку заради економії коштів

ВідеоБельгія встановила світовий рекорд за тривалістю політичної кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: