Бельгія може розділитися навпіл

На парламентських виборах в Бельгії здобули перемогу фламандські націоналісти. Спостерігачі побоюються, що тепер країна може розділитися на Фландрію та Валлонію.

На позачергових парламентських виборах в Бельгії здобули перемогу фламандські націоналісти, які виступають за створення конфедерації.

За попередніми даними, націоналістична партія "Новий фламандський альянс" Барта Де Вевера лідирує у Фландрії з великим відривом, отримавши понад 30% голосів. За ними з 18% йде партія прем'єра Іва Летерма і президента ЄС Хермана Ван Ромпея - Християнські демократи і фламандці, на третьому місці - соціалісти з 14,7%.

У Валлонії - південній франкомовній частині Бельгії - вибори закінчилися без сенсацій. Близько 35% набрали соціалісти і близько 21% - ліберали з реформаторського руху.

"Повна перемога. Фландрія сказала своє слово", - заявив Де Вевер у своєму виборчому штабі після оголошення перших підсумків виборів.

Його перемогу вже визнали основні політичні партії Фландрії і закликали цього політика, який виступає на максимальну автономію Фландрії, продемонструвати "відповідальний підхід".

Барт де Вевер впевнений, що Фландрія і Валлонія заважають один одному. "Нам потрібна конфедерація, тому що ми чудово бачимо: те, що є зараз, не працює. Країна в занепаді. Потрібно вживати термінових заходів, змінювати політику в питаннях імміграції, правосуддя та економіки. Останні три роки ніхто цим не займався", - заявив він.

Читайте також:

Парламент Бельгії оголосив про саморозпуск

Лінгвістична криза в Бельгії: король прийняв відставку уряду

У Бельгії вибухнула урядова криза

Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: