Після щеплення вакциною Pfizer у Новій Зеландії померла жінка

Після щеплення вакциною Pfizer у Новій Зеландії померла жінка

Associated Press

Причиною її смерті став міокардит - запалення серця.

У Новій Зеландії зафіксовано перший випадок смерті після вакцинації проти коронавірусу. Через кілька днів після щеплення вакциною Pfizer померла жінка, в якої, за попередньою інформацією, розвинувся міокардит, тобто запалення серцевого м'яза.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на офіційну заяву Ради з моніторингу безпеки вакцин.

"Це перший випадок у Новій Зеландії, коли смерть впродовж кількох днів після вакцинації пов'язують із вакциною Pfizer", - йдеться у заяві.

Водночас експерти наголошують, що міокардит та інші проблеми із серцем є "дуже рідкісними" побічними ефектами від щеплення вакцинами Pfizer та Moderna, які найчастіше трапляються у чоловіків молодого віку. 

Розслідування смерті жінки триває. Влада не повідомляє жодних подробиць про покійну, зокрема, про її вік. Відомо лише, що у неї були й інші проблеми зі здоров'ям, які могли "вплинути на наслідки вакцинації".

Лікарі радять тим, хто нещодавно щепився і відчуває різкий біль у грудях, нестачу дихання та пришвидшення серцебиття, які є симптомами міокардиту, якнайшвидше звертатися за медичною допомогою.

Влада Нової Зеландії заявила, що наразі "почувається впевнено щодо використання" вакцин Pfizer та Moderna і не збирається від них відмовлятися. У цій країні було зроблено вже три мільйони щеплень від коронавірусу, повністю вакциновано 23% населення.

Як свідчить статистика Університету Джонса Гопкінса, у Новій Зеландії зареєстровано лише 3 465 випадків коронавірусу та 26 смертей від нього.

Нагадаємо, раніше у Греції зафіксували перший випадок смерті пацієнта, який пройшов повний курс вакцинації від коронавірусу.

Наступна публікація