Кім Чен Ір помер не так, як стверджує Пхеньян

Дата публікації
Перегляди
6146
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кім Чен Ір помер не так, як стверджує Пхеньян

Покійний міг піти з життя не за тих обставин, про які стверджують північнокорейські ЗМІ.

Бронепоїзд Кім Чен Ір / Фото: AFP
У розвідки Південної Кореї є інформація, що лідер сусідньої КНДР Кім Чен Ір помер не в знаменитому бронепоїзді, як на тому наполягає офіційний Пхеньян, а в одній зі своїх резиденцій.

Про те, що покійний міг піти з життя не за тих обставин, про які стверджують північнокорейські ЗМІ, заявив директор Національної розвідслужби Південної Кореї Вон Сей Хун, відповідаючи на запитання депутатів парламенту.

Секретне відомство Сеула, як і спецслужби Заходу, піддалося жорсткій критиці за те, що довідалося про найважливішу подію одночасно з усім світом, більш ніж через 50 годин після нього, з офіційного повідомлення Пхеньяна.

Вон Сей Хун стверджує, що згідно зі знімками розвідувальних супутників США, переданих Сеулу американськими союзниками, горезвісний бронепоїзд Кім Чен Іра залишався на місці в Пхеньяні і до його смерті ввечері 16 грудня, і після неї вранці 17 числа.

Якщо це так, то повідомлення Пхеньяна про смерть вождя в поїзді під час інспекційної поїздки по країні - брехня.

Дивіться: Мешканці КНДР шикуються в шеренги і плачуть за Кім Чен Іром

За цим можуть ховатися як неясність обставин його відходу з життя, так і просто бажання північнокорейської влади зміцнити міф про покійного, як про невпинного трудівника на благо народу, який помер на роботі.

"Ми відстежували Кім Чен Іра до четверга", - заявив Вон Сей Хун, відповідаючи на закиди парламентаріїв у некомпетентності. Але в п'ятницю, напередодні смерті, південнокорейські агенти "втратили" главу сусідньої держави.

"Є ознаки, що він намагався кудись піти, - продовжив глава розвідки, - але помер".

Останки покійного лідера готують передати в руки російських фахівців з Центру біометричних технологій в Москві, щоб ті забальзамували його так само, як і Леніна.

Поки ж тіло Кім Чен Іра продовжує залишатися виставленим для огляду в мавзолеї Кимсусан, поруч з забальзамованим тілом його батька, Кім Ір Сена, яке знаходиться там з 1995 року. Поки не повідомляється, покладуть їх разом після бальзамування молодшого з колишніх керівників країни.

Нагадаємо, Кім Чен Ір, який правив Північною Кореєю з 1994 року, помер від інфаркту 17 грудня у 08:30 за місцевим часом під час інспекційної поїздки по країні на своєму знаменитому броньованому поїзді.

Читайте також:

Тіло Кім Чен Іра виставили в скляній труні

Армія Південної Кореї приведена до бойової готовності

Мешканці КНДР шикуються в шеренги і плачуть за Кім Чен Іром (відео)

Новим "великим вождем" КНДР оголошено молодшого сина Кім Чен Іра

Західні спецслужби прогавили смерть Кім Чен Іра

КНДР занурилася в траур за "Улюбленим керівником"

КНДР занурилася в траур за "Улюбленим керівником"
Наступна публікація