Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Полоненим українським морякам призначили нову експертизу

Адвокати українців - проти.

Від кінця квітня проводиться ознайомлення українських військовополонених моряків і їхніх захисників з постановою про призначення комісійної ситуаційної експертизи.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

За його словами, команда адвокатів українських бранців заперечує проведення цієї експертизи. "Ця експертиза свого роду "ноу-хау" російського слідства. Фактично, від експертів потрібно давати юридичну оцінку представленим слідством доказам, хоча це є прерогативою суду", - повідомив Полозов.

Полозов повідомив, що у справі полонених моряків практично щодня тривають слідчі дії, зокрема, між святковими днями 6, 7 8 травня. "Усіх військовополонених та їхніх адвокатів слідство вже ознайомило з постановами про призначення технічної експертизи бойових модулів МБАК "Бердянськ" і "Нікополь"", - сказав Микола Полозов.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року.

ВідеоВперше за 5 місяців українським полоненим морякам дозволили зателефонувати близьким

Частині українських моряків, захоплених російськими військовими торік поблизу Керченської протоки, вперше дозволили зв'язатися з рідними. За усі 5 місяців 24 військовополонених, попри неодноразові прохання, не бачилися і не спілкувалися з близькими. Над українцями тривають слідчі дії, повідомляє адвокат Микола Полозов.  

Вперше за 5 місяців українським полоненим морякам дозволили зателефонувати близьким

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції