Помилування від Трампа не буде: проти Манафорта порушили нову справу

Дата публікації
Перегляди
4314
Помилування від Трампа не буде: проти Манафорта порушили нову справу

Шансу на звільнення від президента США не лишилося.

Наступні 7,5 року політтехнолог Віктора Януковича і екс-керівник виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт проведе за ґратами. Таким став підсумок розгляду його справи судом у Вашингтоні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вперше за півтора року судової справи сам Манафорт, не встаючи з інвалідного візка, звернувся до суду. Він сказав, що кається в усьому, що зробив, та тепер він зовсім не та людина, яку заарештували восени 2017 року. Підсудний попросив не набавляти йому терміну більше вже присуджених на минулому тижні трьох років, адже йому вже 70, і він єдиний опікун своєї 66-річної дружини. Однак позиція захисту украй розбігалася із цією скромною заявою – фактично, адвокат заявив, що це політичний процес.

У Вашингтоні суд виніс вирок Полу Манафорту

У Вашингтоні суд виніс вирок Полу Манафорту

На суді Манафорту закидали передвиборчу змову команди Трампа з Кремлем, багаторічне ухиляння від податків, банківські махінації і змову проти інтересів Сполучених Штатів. Прокуратура нагадала, що від 2006 до 2018 року Манафорт незаконно лобіював інтереси режиму Януковича, отримував гроші від російського олігарха Дерипаски і багаторазово спілкувався з конгресменами та сенаторами, які не знали, що він дістає гроші за просування інтересів іноземців у США. Обвинувачення наголосило, що Манафорт діяв проти базових демократичних засад, стверджуючи, що Янукович цілком правильно ув’язнив колишню прем’єрку Юлію Тимошенко.

Фінальна промова судді була стримана, але сповнена засудження. Вона дорікнула Манафорту в неодноразовій неповазі до суду, спробі тиснути на двох свідків і відверту брехню: той постійно наполягав, що перебуває в камері-одиночці, забуваючи додати, що це камера з персональною ванною, душем, комп’ютером та доступом до телебачення, радіо і газет, а також щоденними прогулянками. Згадала суддя і про угоду зі слідством, яку Манафорт порушив.

У Дональда Трампа, який неодноразово висловлювався проти судового процесу над політтехнологом, все ще залишається можливість президентського помилування, але легальна система подіяла наперед – і щойно проти Манафорта порушили ще одну карну справу. Тепер це сталося в Нью-Йорку – за фінансові махінації. Це фактично знищує можливість президентського помилування.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук