Прем'єр Греції винесе на голосування парламенту питання довіри його уряду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перед цим у відставку подав міністр оборони країни.

Міністр оборони Греції Панос Камменос подав у відставку, заявивши про розбіжності з прем’єром Алексісом Ципрасом щодо угоди про зміну назви Македонії. Після цього останній зізнався, що має намір винести на розгляд парламенту питання довіри його уряду.

Про це повідомляє Kathimerini.

Міністр оборони Греції та лідер партії "Незалежні греки", яка входить до коаліції, подав у відставку та виводить партію з коаліції. Таке рішення він прийняв, адже "Незалежні греки" не підтримували угоду про перейменування Македонії.

Прем’єр Греції заявив, що прийняв відставку Камменоса. Міністерство оборони очолить голова Генштабу Вангеліс Апостолакіс.

Після цього Алексіс Ципрас, що протягом чотирьох років його партія плідно співпрацювала з партією Камменоса попри ідеологічні і політичні розбіжності.

Разом з Камменосом уряд залишать й інші міністри з партії "Незалежні греки".

"Тепер ми підходимо до необхідності відновлення довіри парламенту до уряду, щоб він міг і надалі виконувати свої обов’язки" - йдеться у заяві Ципраса.

Згідно з процедурою, початок обговорення питання довіри уряду припадає на вівторок, голосування відбудеться у четвер.

Зазначимо, що з 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону. 19 жовтня 2018 року депутати народних зборів Македонії схвалили пропозиції уряду про початок внесення змін до конституції щодо зміни назви країни. За це рішення проголосували 80 депутатів із 120. Перед цим у країні відбувся референдум. Зміну назви країни на Північну Македонію, а разом із тим – можливість вступити до НАТО та розпочати діалог про набуття членства у ЄС, підтримали 91,46% громадян, які взяли участь в голосуванні. Проти виступили 5,65%.

Парламент Македонії 11 січня підтримав перейменування країни в Північну Македонію. Тепер угоду між Скоп'є і Афінами повинен затвердити парламент Греції.

ВідеоМакедонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Відтепер країна називатиметься "Республіка Північна Македонія". Після розпаду Югославії упродовж 27 років Скоп’є та Афіни сперечалися. Греки вважають, що назва "Македонія" належить одній із їхніх північних провінцій, де народився Олександр Македонський, а сусіди назву нібито просто вкрали. Через це Греція блокувала вступ балканської республіки у ЄС та НАТО.У Скоп’є обіцяють тепер внести зміни до конституції. Угоду про перейменування мають підписати вже цього тижня.

Македонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції