Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Радбез ООН ввів нові санкції проти КНДР

Радбез заборонив продаж з Північної Кореї текстилю, посилив заборону й обмеження щодо працевлаштування північнокорейських робітників за кордоном.

Рада Безпеки ООН у понеділок одностайно ухвалила резолюцію, що посилює санкційний режим проти КНДР у відповідь на незаконне ядерне випробування, проведене нещодавно Пхеньяном. Документ передбачає, зокрема, блокування активів правлячої партії, обмеження імпорто-експортних операцій, працевлаштування громадян КНДР за кордоном, - пише Укрінформ із посиланням на місію України при ООН.

 

"Рада Безпеки ООН щойно ухвалила резолюцію про посилення існуючого санкційного режиму проти Північної Кореї. Відповідний документ підтримали усі члени Ради", - зазначив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

ВідеоНові санкції проти Північної Кореї на порядку денному Ради Безпеки ООН

За його словами, серед нововведень резолюція передбачає замороження активів низки фізичних і юридичних осіб КНДР; розширення контрольного списку товарів і технологій, що мають відношення до звичайних озброєнь; повну заборону передач з/до КНДР конденсатів та газоконденсатних рідин; обмеження на передачу до КНДР продуктів нафтопереробки та сирої нафти.

Крім того, як повідомив український дипломат, Радбез заборонив продаж з Північної Кореї текстилю, посилив заборону й обмеження щодо працевлаштування північнокорейських робітників за кордоном, а також діяльності спільних з КНДР підприємств та інших комерційних установ. Водночас, у документі закріплена готовність РБ ООН вжити додаткових "суттєвих" заходів у разі наступних ядерних чи ракетних випробувань КНДР.

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)

Під час засідання Україна як непостійний член Ради Безпеки "вкотре підкреслила важливість повного виконання державами-членами ООН резолюцій Ради щодо КНДР з метою попередження майбутніх провокацій та стримування ядерних амбіцій Пхеньяна".

Українська делегація також зазначила, що міжнародна спільнота має вжити усіх можливих заходів задля відновлення поваги до міжнародного права та пошуку шляхів мирного вирішення загроз миру й безпеці у світі.

Нагадаємо, 3 вересня, стало відомо, що КНДР провела шосте ядерне випробування. За інформацією Північної Кореї, вона провела успішне випробування водневої бомби. Повідомлялося, що випробуваний водневий заряд може бути поміщений на міжконтинентальну балістичну ракету. Однак, такі дії КНДР змусили світове співтовариство відреагувати.

ТСН.ua зібрав реакцію політиків і міжнародних організацій на випробування Північної Кореї.

Залиште свій коментар

Вибір редакції