Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Радбез ООН не підтримав резолюцію, яку пропонувала РФ щодо Сирії

"Росія запам'ятає, що в цей день вона надала перевагу захистити монстра, а не життя сирійського народу», - представник США.

Після того, як РФ заблокувала проект резолюції щодо Сирії за співавторства дев'яти країн-членів Ради Безпеки ООН, Радбез не підтримав варіанту, представленого російською делегацією.

Про це пише Укрінформ.

"Результати голосування такі: "за" – шість голосів, "проти" – сім, утрималися – двоє. Проект резолюції не приймається, оскільки не отримав необхідної кількості на його підтримку", - зауважив голова Ради Безпеки, постійний представник Перу при ООН.

ВідеоРосія знову ветувала резолюцію ООН щодо хімічної атаки сирійського міста Дума

Що робити з Путіним та Асадом, годину тому обговорювали на черговому засіданні Радбезу ООН, а до цього це ж питання вирішували світові лідери одне з одним. Дональд Трамп, Тереза Мей та Емануель Макрон заявили, що на цю атаку треба відповісти. 

Росія знову ветувала резолюцію ООН щодо хімічної атаки сирійського міста Дума

Фотогалерея Розширені зіниці, а з рота йде піна. У Сирії людей масово отруїли хімічною зброєю (7 фото)

Глава делегації РФ при ООН перед голосуванням процитував Леніна, заявивши, що російський проект резолюції відповідає принципу "краще менше, втім краще". Він заявив, що варіант, запропонований РФ, якнайкраще дотриманий вимогам щодо створення незалежного та неупередженого розслідування в Сирії.

У відповідь постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі пояснила, чим відрізняється американський варіант резолюції від російського.

"По-перше, Росія хотіла собі забезпечити можливість затверджувати слідчих, яких обирали би для виконання цієї задачі (розслідування хіматак у Сирії – ред.). По-друге, Росія хотіла, щоб Рада Безпеки розглядала висновки будь-якого розслідування до публікації доповідей. Хоча би щось із цього відповідає розумінню незалежного й неупередженого розслідування?"- наголосила Гейлі.

Вона назвала російську пропозицію "захистом режиму Асада".

Представник США підкреслила: "Росія запам'ятає, що в цей день вона надала перевагу захистити монстра, а не життя сирійського народу"

Нагадаємо, у минулі вихідні проурядові війська Сирії, підтримувані Росією, почали новий наступ на території Східна Гута в околицях Дамаска. Метою сирійської влади стало місто Дума. 7 квітня одразу кілька правозахисних організацій, що працюють в регіоні, в тому числі й волонтерський рух "Білі каски", заявили, що в регіоні відбулася хімічна атака.

8 квітня президент США Дональд Трамп, коментуючи останній випадок застосування хімічної зброї в Сирії, безпосередньо звинуватив президента РФ Володимира Путіна і владу Ірану в прямій підтримці "звіра Асада" і пообіцяв, що за це "доведеться заплатити велику ціну".

Залиште свій коментар

Вибір редакції