Росія оголосила українського дипломата персоною нон ґрата

Росія оголосила українського дипломата персоною нон ґрата

Фото: Associated Press

У Кремлі пригрозили щодо нових заходів щодо працівників українських посольств та консульств у РФ.

Росія 26 квітня оголосила співробітника українського посольства в РФ персоною нон ґрата. Він повинен покинути Росію до 30 квітня.

Про це йдеться на сайті МЗС Росії.

У МЗС заявляють, що причиною рішення є мовляв "недружні дії України". Зазначається, що відповідну ноту вже направили посольству України в Москві.

Крім того, у Москві попередили, що у відповідь на "недружні кроки України" можуть і надалі вживати заходи щодо співробітників дипломатичних місій України на території РФ.

"У зв'язку з "недружніми діями" української сторони, яка 19 квітня оголосила "persona non grata" співробітника посольства Російської Федерації в Києві, і на основі принципу взаємності за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, "persona non grata" оголошений співробітник посольства України в Росії. Йому запропоновано покинути територію Російської Федерації до кінця дня 30 квітня. Відповідна нота сьогодні була направлена посольству України в Москві", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Чехія звинуватила Росію в організації вибуху 60 т вибухівки, стався 16 жовтня 2014 року на складах озброєння і привів до загибелі двох місцевих жителів. Через це Прага вислала 18 російських дипломатів. Крім того, керівник чеського МВС Ян Гамачек закликав союзників Праги по ЄС і НАТО вислати російських представників дипустанов. 

Після цього Російська Федерація оголосила 20 співробітників посольства Чехії в Москві персонами нон грата. Крім того, Москва заборонила США і Чехії брати на роботу у свої посольства громадян РФ. 

Додамо, що загалом до кінця травня 63 російські дипломати разом із родинами повинні залишити Прагу.

Читайте також:

  • Росія оголосила персонами нон ґрата 10 працівників посольства США 
  • У РФ порадили дипломатам з Балтії "прикинути, кому пакувати речі"  
  • Румунія оголосила російського дипломата персоною нон ґрата 
  • "Поведінка підриває європейську безпеку і стабільність": країни Балтії висилають російських дипломатів 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Наступна публікація