Російська генпрокуратура підозрює Ходорковського в екстремізмі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російська генпрокуратура підозрює Ходорковського в екстремізмі

Ходорковський публічно закликав до зміни влади в Російській Федерації шляхом революції, кажуть в прокуратурі / Reuters

Правоохоронці хочуть, щоб Слідчий комітет перевірив його висловлювання.

Ходорковський публічно закликав до зміни влади в Російській Федерації шляхом революції, кажуть в прокуратурі / Reuters
Генеральна прокуратура Росії направила до Слідчого комітету РФ матеріали для перевірки висловлювань опозиціонера Михайла Ходорковського на екстремізм.

Про це повідомляється на сайті наглядового відомства.

Правоохоронці заявляють, що на прес-конференції у швейцарському офісі громадського руху "Відкрита Росія" Ходорковський публічно закликав до зміни влади в Російській Федерації шляхом революції.

"Зробивши під час зазначеного заходу хибні заяви про репресивність і протиправність чинного законодавства, нелегітимність парламенту, незаконність виборів президента Росії та залежність судів, Ходорковський запропонував саботувати закони. Через відсутність у країні, за його твердженням, інституту чесних виборів та інших механізмів законної зміни влади, Ходорковський закликав до скоєння революції як єдиного й необхідного способу заміни влади, зазначивши, що ним для цього вже робляться певні заходи", - йдеться в повідомленні прокуратури РФ.

"Ці дії Ходорковського мають екстремістський характер і вимагають проведення процесуальної перевірки в порядку ст. 144 КПК РФ, оскільки вони містять ознаки публічних закликів до насильницької зміни основ конституційного ладу Російської Федерації", - додали в наглядовому відомстві.

Нагадаємо, 9 грудня екс-глава ЮКОСу, російський бізнесмен Михайло Ходорковський назвав дії російської влади "повноцінним антиконституційним переворотом"Також він вважає, що "мирна революція" в Росії – неминуча.

Наступна публікація