Російський "Робінзон" розповів дивовижну історію свого порятунку

25-річний хлопець 16 днів провів на безлюдному острові в Білому морі без їжі та теплого одягу. Він уже хотів порізати собі вени, коли його випадково знайшли.

Хроніка порятунку Сергія Ганюшева / Фото: ГУМНС Росії по Архангельській області
25-річний росіянин Сергій Ганюшев, якого в понеділок співробітники МНС випадково врятували з безлюдного острова в Білому морі, розповів, як він прожив там 16 днів, харчуюсь тільки водоростями і дощовою водою. Він вже втратив надію і хотів накласти на себе руки, коли почув гуркіт вертольота рятувальників.

Історія "російського Робінзона" зацікавила багатьох людей і "Комсомольська правда" опублікувала подробиці дивовижного порятунку юнака.

1 жовтня Сергій із Соловків Архангельської області відправився на видобуток ламінарії на маленькому дерев'яному карбасі. Зазвичай в море виходять групами, але в юнака не було дозволу, тож він відправився один.

У морі почався шторм, і судно Сергія почало тонути. Чоловік стрибнув у крижану воду і доплив до крихітного острова розміром 50 на 100 метрів. Коли він отямився і зрозумів, що опинився на безлюдному острові, від жаху спочатку кричав, але потім взяв себе в руки і згадав, як виживали "робінзони" з фільмів.

Щоб сховатися від дощу, вітру та холоду - а температура повітря у тому районі становила близько 4 градусів - хлопець викопав землянку, нагріб навколо каміння, накрив її зверху двома дошками.

"Мобільний намокнув і не працював, сірників у мене теж не було. Та й користі від них - навколо ні деревця, одна висока суха трава. Я збирав на березі водорості, які викидало хвилями, їв їх сирими. Пив дощову воду", - розповів Сергій.

Щодня він вдивлявся в лінію горизонту, сподіваючись побачити якийсь корабель, але в останні дні втратив надію та змирився з тим, що його ніхто не врятує.

Сергій Ганюшев / Фото: Комсомольская правда
"Я прожив на острові 16 днів. Три останні дні не виходив з нори. Вирішив, що скрию собі вени. І раптом почув гуркіт", - згадує Сергій.

Те, що це вертоліт, він зрозумів не одразу, але виліз із землянки і почав махати руками.

За неймовірним збігом обставин, в Мі-8 перебували рятувальники, які шукали ченців з місцевого монастиря, які зникли після того, як 13 жовтня в районі Соловецьких островів розбився їхній катер "Альбатрос". Тіло одного з них вони знайшли, але зі сподіваннями знайти його супутників у живих вони облітали територію всього архіпелагу.

Коли на одному з невеликих островів вони виявили Сергія, то були ошелешені, дізнавшись, що хлопець сидить на острові без їжі та теплого одягу вже 16 днів.

Зараз Сергій Ганюшев перебуває в Архангельській міській лікарні №7 у відділенні терапії.

"У нього сильне виснаження, переохолодження. Але життю ніщо не загрожує, хоча стан хлопця назвати ідеальним не можна. Йому психологічно важко прийти в себе. І це зрозуміло. Адже якби рятувальники не вирушили на пошуки зниклих ченців, його б не знайшли", - кажуть лікарі.

Рятувальників хвилює питання, чому про зникнення Сергія ніхто не заявив. Адже у нього є рідні.

Читайте також:

Німецький турист став жертвою канібалів у Полінезії

На півночі Росії виявили судно-привид без екіпажу

П'ятеро папуасів дрейфували у відкритому океані 2 місяці без їжі та води

У Японії 4-місячна дівчинка вижила, пробувши 3 дні під завалами

Повʼязані теми:

Наступна публікація