Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що стоїть за легкою перемогою Путіна - The New York Times

Росіяни, які колись намагалися сформувати реальну демократію, тепер подавлені і відкинуті.

Про це говориться в редакційній статті "Що стоїть за легкою перемогою Путіна", опублікованій на сайті газети The New York Times.

На парламентських виборах у Росії в неділю, партія Володимира Путіна відразу отримала три чверті місць у Державній Думі, нижній палаті російського парламенту, а інші – опосередковано, через лояльні йому партії. Незважаючи на застій в економіці, санкції, введені Заходом, і хвилювання в деяких колах з-за більш суворих заходів уряду щодо громадянських свобод, "Єдиної Росії" вдалося досягти таких результатів без великої кількості порушень на виборах. Так у чому ж справа?

Справа в тій мірі, в якій Путін і його поплічники в Кремлі закріпили повний контроль над російською політикою. Двадцять п'ять років після розпаду Радянського Союзу, Росія, схоже, знову повернулася до псевдо-парламенту, чия єдина функція полягає в тому, щоб надати видимість легітимності авторитарного правителя. Пострадянська Конституція Росії вже надала більше повноважень президента і кабінету, ніж законодавчим органам, але Дума, принаймні, була платформою, де опозиція могла піддати сумніву і критикувати політику Кремля. Тепер навіть ця функція зникла.

Дійсно, після майже 17 років при владі в якості президента або прем'єр-міністра, Путін отримує вражаючий рейтинг схвалення, близько 80%. Частково він базується на його демагогічних заявах про необхідність протистояти Сполученим Штатам, які він звинувачує у всіх бідах Росії. Так Путін намагається відновити імперську велич Росії.

Тим не менш, істина полягає в тому, що політичних опонентів Путіна садять у в'язницю, виживають з країни, вони зазнають утисків, залякування, а іноді - як у випадку лідера опозиції Бориса Нємцова – їх вбивають. На жаль, ті деякі опозиційні кандидати, які пішли на вибори, виявилися нездатними об'єднатися в єдиний блок, але вони також не отримали телевізійного часу, їх донорів залякували, а їх кампанії намагалися зруйнувати провокатори і вороже налаштовані опоненти.

Приблизно за два тижні до голосування, ведуча організація по дослідженню громадської думки в Росії, Левада-центру, яка повідомила про падіння популярності правлячої партії, була оголошена "іноземним агентом". З 2012 року Путін використовує це поняття з руйнівними наслідками, щоб підірвати недержавні громадські об'єднання. Із законодавців, які наважилися кинути виклик політиці Путіна в минулому парламенті, один – Ілля Пономарьов, який віддав єдиний голос проти анексії Криму – тепер у добровільному засланні, а інший – Дмитро Гудков, був знятий з посади.

якби виборці і хотіли висловити невдоволення, то на голосуванні цього не сталося. Явка виборців (47,8%) була рекордно низькою для пострадянської Росії, набагато нижче 60% в 2011 році, і вона була дуже низькою у великих містах. У Москві голосували менше 30% виборців, порівняно з більш ніж 50% в 2011 році.

Путін вільно може балотуватися ще на один шестирічний термін на посаді президента в 2018 році, якщо захоче. До тих пір, його влада закріплена. В цілому, парламентські вибори показали, що ті росіяни, які колись намагалися сформувати реальну демократію, тепер подавлені і відкинуті, або поки здалися".

Залиште свій коментар

Вибір редакції